НБУ планує запровадити нові підходи до охорони банків

Фото УНІАН

Національний банк України підготував проект змін до Правил з організації захисту приміщень банків України.

Про це повідомили у пресслужбі відомства у відповідь на інформаційний запит УНН.

"…з метою удосконалення вимог щодо організації захисту банків (у тому числі, банкоматів) сьогодні опрацьовується проект змін до Правил з організації захисту приміщень банків в Україні, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10 лютого 2016 року №63. Цей проект змін буде розміщений для публічного обговорення та надання пропозицій на офіційному сайті Національного банку України", - йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що першочерговими завданнями НБУ як регулятора у сфері встановлення вимог, на створення безпечних умов роботи з готівкою, є захист життя та здоров’я персоналу, який безпосередньо працює з цінностями. Це втілюється шляхом впровадження нормативно-правових актів Нацбанку та Державних стандартів України з цих питань.

Специфікою обслуговування населення банкоматами є те, що таке обслуговування здійснюється в автоматичному режимі, і таким чином виключається фактор небезпеки для життя та здоров’я працівників і клієнтів.

Зазначеними правилами визначено, що у залежності від місця встановлення банкомату та обсягів цінностей у ньому, банк самостійно визначає:

- клас опору до злому сейфа у банкоматі;

- організацію охорони банкомату;

- необхідність обладнання банкомату прихованими пастками (хімічні, сльозогінної дії тощо);

- необхідність обладнання банкомату відеоспостереженням.

Ці норми опрацьовані з урахуванням сучасних світових практик та погоджені з провідними банками та МВС України.

"Таким чином, нормативно-правовими актами Національного банку України у повній мірі передбачені вимоги щодо організації охорони та безпеки банкоматів", - зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, у НБУ розробили правила, які застосовуватимуться для переказу коштів між рахунками за допомогою QR-коду.

Loading...