Ексміністр виступив проти «реформ» Авакова

ZIK

Законом про люстрацію із лав поліцейських вибили величезну кількість професіоналів.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив міністр внутрішніх справ України у 2010-2011 роках Анатолій Могильов.

Гість програми розповів, що в той час, коли він обіймав міністерську посаду, у МВС розглядали процеси реформування правоохоронних органів у різних країнах світу. З його слів, для України найбільше б підійшла реформа, яку здійснили у сусідній Польщі. Він наголосив, що реформа поліції у Польщі тривала п’ять років, і протягом цього терміну відбувалася поступова зміна особового складу. Таким чином, через п’ять років залишилося лише 15% від «старого» особового складу у правоохоронних органах, зазначив Анатолій Могильов.

«А ми вирішили революційним шляхом – зруйнуємо до фундаменту, а потім будемо щось будувати. От ми законом про люстрацію із лав поліцейських вибили величезну кількість професіоналів. З них частина – затребувана. Вони мали досвід оперативної роботи, тож пішли працювати в якісь структури. Частина потрапила у «нікуди», включно до «бомжування». Частина перейшла у кримінальні структури… Таким чином ми вибили професіоналів. Тому ця «реформа» мала одну ціль – зруйнувати дощенту систему правоохоронних органів», – вважає Анатолій Могильов.

Найгірше, що є на сьогодні, додав він, це те, що зруйнована система управління. З його слів, відповідальність нині «розмивається» між багатьма структурами.

Анатолій Могильов також звернув увагу на проблему з грошовим забезпеченням поліцейських, зокрема йдеться про те, що орієнтовно 60% нарахувань зарплати поліцейського залежать від його керівника. Тобто якщо поліцейський влаштовує свого начальника, він отримує доплати, якщо є незручним для нього – визначений мінімум, пояснив гість програми. Анатолій Могильов вважає, що для вирішення цієї проблеми насамперед слід передбачити для поліцейських чіткий оклад.

Як повідомляли, представник Президента у Верховній Раді України Руслан Стефанчук розповів, хто потрапить під нову люстрацію.

Loading...