Ексміністр заявив про загрозу «громадянської війни» у селах

ZIK

Україна на цей час не готова до скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення ані юридично, ані економічно. Судова система країни теж зможе розглядати величезну кількість земельних суперечок, які відразу ж виникнуть.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Коментуючи заяву представника Офісу Президента України щодо планів скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, Віктор Суслов назвав озвучені цифри щодо ймовірного економічного зростання України «фантазіями».

Експерт нагадав, що з 1 січня наступного року мораторій вже не діятиме, якщо заборону не продовжить ВРУ IX скликання, тому, певен ексміністр, потреби дочасно її скасовувати немає.

Віктор Суслов наголосив, що земля в Україні використовується досить ефективно. Так, торік Україна встановила рекорд із вирощування зернових. Він нагадав, що в Україні працює низка великих іноземних корпорацій, які обробляють сотні тисяч гектарів землі.

«Ці землі зараз перебувають в оренді. А тепер (це до питання, чи буде зростання) усе залежить від того, як піде приватизація. Я уявляю собі так – потрібно прийняти низку нормативно-правових актів, напевно, закон про оібг земель сільськогосподарського призначення… І раптом у власників паїв з’являється можливість розірвати договори оренди… і почнеться «виживання» у селян цих паїв. Повірте, у нас почнеться громадянська війна на селі», – заявив Віктор Суслов.

Колишній урядовець нагадав, як свого часу у людей «віджимали» приватизаційні сертифікати. Він переконаний, що ситуація повториться, щоправда, цього разу – із землею.

«Ми не готові зараз, я вважаю, ні юридично, ні економічно, ні судова система не готова розглядати величезну кількість земельних суперечок, які відразу ж виникнуть», – заявив Віктор Суслов.

Експерт закликав врегулювати всі земельні питання. А заяви представника Офісу Президента він назвав заявою людей, які не заглибилися у ситуацію та не розуміють її.

Нагадаємо, Офіс Президента планує скасувати мораторій на продаж землі вже у кінці 2019 року. Наразі тривають переговори зі Світовим банком.  Представник Офісу Президента заявив, що, відповідно до найбільш радикальної моделі, скасування мораторію призведе до прискорення економічного зростання України на 3% щороку, а відповідно до найменш радикальної – на 0,5%.

Loading...