live

Україна отримала компенсацію від РФ за забруднення нафтопроводу «Дружба»

ZIK

АТ «Укртранснафта» отримало від ПАТ «Транснефть» частину компенсації у розмірі понад 2,3 млн євро за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтопроводу «Дружба». Це зокрема вже дозволило покрити недоотриманий дохід компанії, спричинений тимчасовою зупинкою транзиту у квітні.

Про це повідомила пресслужба компанії у Facebook.

У повідомленні зазначається, що «Укртранснафта» отримала від російської «Транснафти» частина компенсації в розмірі понад 2,3 млн євро за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук на українську ділянку нафтопроводу «Дружба».

Зокрема, ця сума дозволила покрити недоотриманий дохід компанії, викликаний тимчасовою зупинкою транзиту в квітні поточного року.

«Розмір компенсації визначається в рамках додаткової угоди до діючого договору на транзит і залежить від періоду резервування ВАТ «Транснефть» потужностей української нафтотранспортної системи, в яку потрапила нафта з підвищеним вмістом хлорорганіки», – йдеться у заяві. 

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Укртранснафта вимушено призупинила роботу української ділянки нафтопроводу «Дружба» через відмову прийому російської сировини із підвищеним вмістом хлорорганіки на приймально-здавальній дільниці «Будковце» (Словаччина) та через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальній дільниці нафти «Фенешлітке» (Угорщина).

Відновити транзит російської нафти до країн Євросоюзу Укртранснафті вдалося 11 травня після підтвердження європейською стороною готовності приймати сировину. Згодом, 17 травня, у зв’язку з необхідністю європейських партнерів додаткового часу на проведення підготовчих заходів, оператор нафтотранспортної системи України вдруге вимушено призупинив транзит і відновив його 21 травня.

З моменту відновлення транзиту АТ «Укртранснафта» не зафіксувало повторних випадків надходження нафти із завищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтогону «Дружба» і забезпечує транзит до Європи у плановому режимі.Loading...
Loading...
Loading...