Тяжкохворий активіст Едем Бекіров написав заяву про намір оголосити голодування

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров, який перебуває в медсанчастині СІЗО №1 Сімферополя, 31 липня, написав заяву про намір оголосити голодування і відмовитися від прийому ліків на випадок його етапування в Красноперекопськ.

Про це йдеться в заяві Бекірова, повідомляє Крим.Реалії.

«Центральний районний суд Сімферополя виніс постанову про направлення моєї кримінальної справи в Красноперекопський районний суд. Транспортування в Красноперекопськ і утримування в ІТТ та щоденні доставляння до суду рівносильні для мене болісній смерті. Я усвідомлюю, що з моїми захворюваннями я не витримаю цих переїздів і утримувань у ІТТ. Тому безболіснішою буде голодна смерть у СІЗО №1 Сімферополя. У зв’язку з чим я офіційно заявляю, що, в разі спроби транспортування в Красноперекопськ, я оголошую голодування», – йдеться в заяві Бекірова.

За словами адвоката Олексія Ладіна, після 2 серпня Верховний суд Криму розгляне апеляційну скаргу захисту на рішення районного суду Сімферополя направити кримінальну справу Бекірова в Красноперекопський районний суд.

«Важливо розуміти, це рішення (оголосити голодування) – це не його (Бекірова – КР) примха. Він прекрасно розуміє, що не переживе постійних етапів із СІЗО або ІТТ до суду. Це теж буде смерть, але болісніша. Тому він обирає такий спосіб протесту. Якщо його спробують транспортувати в Красноперекопськ, він підготує два офіційні звернення про початок голодування: одне на ім’я прокурора, друге – на ім’я начальника СІЗО. Цю ж інформацію, поки в усній формі, він вчора (30 липня – КР) повідомив обмудсмена Людмилі Лубіній, яка його відвідала в СІЗО», – додав адвокат.

Ладін також пояснив, що стан здоров’я його підзахисного залишається «стабільно поганим».

Раніше повідомляли, що Едем Бекіров, якого незаконно утримують у СІЗО Сімферополя, може оголосити голодування, якщо його справу переведуть для розгляду в суд Красноперекопська (Крим).

Захисник ув’язненого також повідомив, що стан здоров’я бранця «залишає бажати кращого», «Його мучать часті головні болі. Протягом 10 днів, не міг встати з нар через защемлення нерва і сильного болю в спині. Болить серце, мучить задишка і ядуха. Відчуття нестачі свіжого повітря. Щодня вводять ін’єкцію інсуліну і дають діабетичні препарати», – повідомив адвокат.

23 липня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової вжити невідкладних заходів щодо забезпечення меддопомогою кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого звинувачують в анексованому РФ Криму у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки.

Окупанти затримали Едема Бекірова 12 грудня 2018 року на адмінкордоні з Кримом.

Бекірова утримують у Сімферопольському СІЗО у справі про «зберігання і передачу вибухонебезпечних речовин і патронів».

.

Loading...