Новини » Події

Справа Хізб ут-Тахрір: П’ятьох українців етапували з РФ в окупований Крим

П’ятьох кримських татар — фігурантів вже другого кримінального провадження у «справі Хізб ут-Тахрір» — етапували з Росії в СІЗО № 1 Сімферополя.

Про це повідомляє Крим.Реалії і посиланням на адвоката Маммета Мамбетова.

«Керівник слідчої групи ФСБ, яка займається цією справою, повідомив мені, що Іззета і ще чотирьох фігурантів цієї справи доставили з СІЗО Ростова в СІЗО Сімферополя для проведення слідчих дій», — розповів Мамбетов.

Під час слідчих дій відбувалося впізнання п’ятьох обвинувачених засекреченим свідком.

«Сьогодні в управлінні ФСБ було впізнання прихованим свідком мого підзахисного і ще чотирьох обвинувачених. Слідчі дії триватимуть мінімум до кінця тижня. Днями у нас буде продовження арешту. Воно, ймовірно, відбудеться в Криму. Після цього їх етапують назад в СІЗО, де вони раніше перебували», — додав адвокат.

Нагадаємо, окупанти звинувачують кримських татар в тому, що вони беруть участь в забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

При цьому представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії і в окупованому нею Криму.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...