ООН досі не отримала відповіді РФ щодо бомбардувань лікарень в Сирії

Росія так і не надала інформацію у відповідь на запит ООН від 25 червня про те, як вона використовує дані про розташування лікарень і мирних мешканців на північному заході Сирії.

 

Про це заявив 30 липня в ході засідання Радбезу ООН заступник генсека ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок, передає Іnterfax.ru.

«Ми запросили у Росії пояснення щодо того, що вона робить з наданою нами їй інформацією. Я зберігаю надію ще отримати від Росії роз’яснення», – заявив він.

В організації вирішили надіслати цей запит після серії авіанальотів Росії на сирійські регіони і загибелі в результаті численних мирних мешканців.

Лоукок пояснив, що гуманітарні організації, в здебільшого недержавні, надають в Управління з координації гуманітарних питань інформацію про розташування мирних мешканців і мирної інфраструктури.

Потім Управління передає координати силам міжнародної коаліції, а також Туреччині та Росії. Це робиться з метою захисту цивільних осіб від обстрілів, підкреслив він. Лоукок зазначив, що Туреччині й Росії були направлені запити щодо шести різних атак, що сталися на північному заході Сирії з початку 2019 року.

«Офіційну відповідь від Туреччини ми отримали, від Росії ми поки її не отримали», – додав Лоукок. Постпред РФ при ООН Василій Небензя заявив, що «будь-який намет», де проходять лікування «поранені бойовики», не є госпіталем. Раніше міноборони РФ показало на виставці про Сирію касетні бомби, використання яких заперечувало. 

 

Loading...