Новини » Економіка 31 липня, 2019, 15:15
Економіст Скаршевський пояснив, хто заробляє на стабілізації гривні в Україні
ZIK
ZIK

Є декілька причин стабілізації гривні на ринку – зокрема, це напряму пов’язано із сезоннім фактором. Також варто враховувати, що існують і спекулянти-нерезиденти, які щотижня вливають на український ринок чималі суми.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів економіст Віктор Скаршевський.

«Останні три роки стабілізація гривні пов’язана із сезонністю. Зокрема, національна валюта завжди укріплюється з лютого до серпня, а зі серпня до січня девальвує», – сказав Скаршевський.

Але, за його словами, саме цього року таке стрімке укріплення гривні пов’язане не з прямими іноземними інвестиціями, чи встановленням верховенства права, а через те, що на ринок зайшли спекулянти-нерезиденти.

«Щотижня спекулянти-нерезиденти вливають на український ринок 200 мільйонів доларів, купуючи український борг. Ба більше, вчора було встановлено абсолютний рекорд – за один день вони придбали облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 600 мільйонів доларів», – розповів він.

Він наголосив: спекулянти-нерезиденти роблять це тому, що в Україні вони отримують дохід у валюті 16-18% річних. Це у сім-вісім разів більша дохідність, ніж в європейських країнах, чи навіть у тій же Америці.

«Тому таких людей називають спекулянтами – вони заводять в країну «гарячі гроші». Цьогоріч ця сума вже становить 3,5 мільярда доларів і у будь-який момент, як тільки погіршиться зовнішньоекономічна кон’юнктура, чи будуть у країні відбуватися негативні політичні моменти вони у найкоротші терміни ці гроші виведуть з України. І тоді ми будемо бачити не стабілізацію гривні, а дуже серйозну девальвацію», – прокоментував Скаршевський.

Він наголосив: саме у цьому і полягає найбільший ризик, який дозволяє проводити Нацбанк і Мінфін.

«Політика Національного банку шкодить, тому що вона тримає початкову ставку 17 відсотків, а це удвічі вище аніж інфляція. Також і Міністерство фінансів, яке за сім місяців на 40 % завищила ОВДП даючи цим спекулянтам заробляти гроші», – додав він.

Нагадаємо, Україна розмістила випуск єврооблігацій обсягом 1 млрд євро з кінцевим строком погашення 20 червня 2026 року.

Народний депутат України 4, 5, 6 скликань Василь Горбаль заявив, що розміщені Кабміном євробонди мають великий вплив на укріплення гривні, але після завершення їх терміну Україна отримає різку девальвацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 03:02 :39