Третина переселенців не планують повертатися на Донбас

www.ukrinform.ru

Третина вимушених переселенців не готова повертатися на попереднє місце проживання після завершення військових дій на Сході України.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на результати дослідження Національної системи моніторингу «Ситуація з внутрішньо переміщеними особами». 

«Частка ВПО, які повідомили про свій намір повернутися після завершення конфлікту в місце свого проживання до переміщення, склала 23%, що менше, ніж у попередньому раунді. З іншого боку, 34% ВПО висловили намір не повертатися навіть після завершення конфлікту», - йдеться в результатах дослідження. 

У порівнянні з попереднім раундом дослідження у грудня 2018 року, кількість переселенців, які готові після завершення конфлікту повернутися на Донбас, зменшилася з 28% до 23%, у вересні 2017 роки кількість таких респондентів становила 32%. 

Під час останнього раунду 18% респондентів вибрали відповідь «так, можливо»,  у попередньому раунді цю відповідь вибрали 15%, а у вересні 2017 року – 17%. 

Зазначимо, що дослідження Національної системи моніторингу проводить Міжнародна організація з міграції та Агентство ООН з питань міграції. 

В останньому раунді було опитано 2402 переселенця шляхом особистих інтерв'ю, а ще 4028 ВПО – шляхом телефонного інтерв'ю ( з них 803 особи повернулися на непідконтрольну територію). 

Вибірка створилина основі бази даних реєстрації ВПО, яку веде Міністерство соціальної політики України.

Проєкт «Національна система моніторингу ситуації з ВПО в Україні» фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

Як повідомлялося, раніше у Мінсоцполітики назвали точну кількість переселенців з Криму та Донбасу. Їх понад мільйон.

Loading...