Новини » Політика 30 липня, 2019, 10:50
Суд зобов'язаний визнати порушення на 105 окрузі, - Німченко
Вибори. EPA-EFE
Вибори. EPA-EFE

Суд зобов'язаний визнати порушення на 105 окрузі і повернути віру народу в демократичні інститути.

Про це заявив журналістам представник «Опозиційної платформи – за життя» Василь Німченко у будівлі Луганського окружного адмінсуду, де сьогодні продовжується розгляд позову від кандидата по 105-му округу Сергія Медведчука (ОПЗЖ) щодо визнання виборів там недійсними. Відповідне спілкування наживо транслював телеканал ZIK.

«Є проблема з 20% бюлетенів. Є інформація, що їх отримали, а при підрахунку не виявили. Їм не вдається приховати фальсифікацій. При чому адвокат сказав, що у нас є контрольні талони цих виборчих бюлетенів, коли була перевірка тільки на одній дільниці, і не збігається. Але суд цього просто не розглядає, а пропускає, як поточний момент. Я думаю це необ’єктивний підхід, а закон вимагає об’єктивності, ретельного вивчення доказів», - зазначив він.

При цьому Німченко озвучив статистичні дані: «Проголосували всього 3860 людей. Тобто, бюлетені для голосування отримали 4700, а це 19,4% від всіх виборців. Хто проігнорував? Хто вкрав голоси? Просто взяв і на якомусь етапі вкрав 918 голосів. Тому що немає бюлетенів. Люди прийшли голосувати. Ну може хтось виніс один, два, три, сто, але ж не тисячу... І коли про це сказала адвокат, то суддя все одно не вивчив цей протокол»

«На 105 окрузі були масові порушення, не можливо приховати розбіжності... Бюлетені не були зіпсовані, вони були викрадені», - наголосив він.

Пізніше Німченко додав, що ОПЗЖ хоче, щоб зазначені обставини отримали правову оцінку. 

«Цікаве явище, коли у цифрах не співпадають 19,6%. Стаття 92 закону про вибори народних депутатів говорить: в разі встановлення понад 5%, що викликають сумнів, голосування визнається недійсним. Я не знаю, що треба написати суду і як закривати очі, щоб казати, що не було порушень», - сказав він.

Раніше повідомлялося, що сьогодні під будівлею Луганського окружного адмінсуду, де продовжується розгляд позову від кандидата по 105-му округу Сергія Медведчука ("Опозиційна платформа - За життя") щодо вимоги про визнання виборів недійсними, зібралися люди. Вони вимагали проведення чесних виборів.

Як повідомлялося, у 105-му виборчому окрузі (Луганська область) зафіксовано масові фальсифікації на користь кандидата від "Опоблоку" Вікторії Гриб. Членам комісій погрожували розправою, а члени ДВК видавали бюлетені людям без місцевої прописки, а також військовим.

Прифронтовій округ № 105 охоплює Жовтневий район, частину Кам'янобрідського району міста Луганська, частина Новоайдарського району і налічує всього 9,4 тис. виборців.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 20:29 :00