Новини » Політика 29 липня, 2019, 21:30
Матіос каже, що генерал Козлов так і не знайшов доказів отруєння Ющенка

Прокурор, який розслідував можливе отруєння колишнього президента Віктора Ющенка, не знайшов складу злочину по даній справі.

Про це заявив заступник генерального прокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос, поідомляє Укрінформ.

«У мене працює заступником генерал Козлов, який був слідчим, який розслідував цю справу, і на нього був замах. І ось я можу це сказати, бо строки давності (пройшли, – ред.), я його запитав: «Ігор Миколайович, от скажи, ти ж розслідував, ти настільки занурений у цю ситуацію, що в тебе має бути своє бачення істини, яку ти зміг довести чи тобі не дали довести, скажи, було чи ні (отруєння, – ред.)?» Він сказав «Ні. Отруєння не було», – розповів головний військовий прокурор.

Нагадаємо: 5 вересня 2004 року Ющенко, на той час кандидат в президенти, зустрічався з керівництвом СБУ, після чого відчув нездужання і 10 вересня був госпіталізований у віденську клініку.

Лікарі заявили, що Ющенко отруєний діоксином, причому отрута потрапила в організм пацієнта приблизно за п’ять днів до госпіталізації. Пізніше було проведено низку експертиз. Повторна експертиза в кінці травня 2006 року підтвердила факт наявності діоксину в організмі Ющенка.

У 2010 році тодішній генпрокурор Віктор Пшонка не виключив, що отруєння Ющенка у 2004 році не було, підкресливши, що для встановлення істини необхідний повторний аналіз крові постраждалого. Ющенко досі не провів необхідну експертизу, хоча у 2012 році заявляв, що в його крові залишилося 5% діоксину.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 13:28 :40