У Москві оштрафували 18 кримських татар, затриманих під Верховним судом Росії

Таганський районний суд Москви ухвалив рішення оштрафувати 18 кримських татар, які були затримані під Верховним судом Росії 11 липня.

Про це повідомляє Крим. Реалії

«Суддя Таганського районного суду Москви Юлія Смоліна 29 липня призначила штрафи в розмірі 20 тисяч рублів 18 кримчанам, які були затримані під Верховним судом Росії 11 липня, де вони зібралися на підтримку фігурантів першого Бахчисарайського «справи Хізб ут-Тахрір», - зазначається у повідомленні. 

При цьому додається, що у ході судових засідань захист постійно вимагав запросити сторону звинувачення, а також викликали для допиту свідків з числа співробітників поліції, однак всі клопотання було відхилено. 

Підсудні кримчани на засідання не з’явилися, але надали письмові пояснення. 

Адвокати захисту наголосили на неправильній кваліфікації правопорушення, а також на тому факті, що несанкціоновані збори тривали 1 хвилину і 15 секунд після чого учасники виконали вимоги поліції і прибрали атрибутику. 

В одному випадку до відповідальності притягнули Олександра Гаврикова, якого затримали на сусідній вулиці. Адвокат Костянтин Андрєєв наголосив, що в діях чоловіка  немає події і складу правопорушення. 

Адвокат Ольга Гнездилова зазначила в ході засідання, що суддя призначила максимальне покарання, передбачене цією статтею, хоча в справах немає обтяжуючих обставин.

Зі слів Гнездилової та інших адвокатів, на всі рішення подадуть апеляційні скарги. 

Також зауважується, що у дорадчу кімнату під час перебування там судді періодично заходили сторонні особи. 

Нагадаємо, російська поліція затримала активістів 11 липня під будівлею суду, де проходив розгляд апеляції на вирок у бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір». Активісти стояли з плакатами «Наші діти – не терористи», «Припиніть репресії в Криму».   

Loading...