Прогноз Щербини: Через кілька місяців опинимося у президентській республіці

ZIK

Зараз ми живемо при парламентсько-президентській республіці, однак за кілька місяці ми опинимося у президентській республіці.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив головний редактор РБК-Україна Сергій Щербина.

За його словами, ми з вами йшли на вибори і голосували в умовах парламентсько-президентської республіки.

«Де-юре ми живемо при парламентсько-президентській республіці. Однак я думаю, що за кілька місяці де-факто ми опинимося у президентській республіці. Наскільки я бачу, ключові рішення будуть ухвалюватися не у парламенті, і не в Кабінеті Міністрів», – вважає пан Щербина.

Водночас ведуча поцікавилася, чи це може спровокувати розмови про усунення інституту президентства. У відповідь він сказав, що ні, бо українське суспільство тяжіє до президентської республіки.

«Навіть подивимося на інтерес до виборів. Де була вища явка – на президентських чи парламентських виборах? І команда Зеленського вже почала використовувати цей фактор», – зазначив журналіст.

На переконання гостя програми, команда Зеленського не буде змінювати систему влади.

«Думаю, що зміни до Конституції будуть. Найперше, вони стосуватимуться недоторканності. Потім вони, можливо, будуть стосуватися реформи державного управління у регіонах – це ідея з префектами і ліквідація ОДА. Наскільки я розумію, має існувати префектура, яка призначається президентом і яка виконує нагляд за додержанням законів і виконавчою владою регіонів, це є виконкоми обласних рад», – констатував Сергій Щербина.

Як повідомлялось раніше, партія «Слуга народу» має великі шанси сформувати однопартійну більшість у Верховній Раді. Політсила Зеленського може розраховувати на перемогу в 115-120 виборчих округах.

Loading...