Новини » Світ Читать эту новость на русском

Очільник МЗС Польщі на форумі ООН нагадує про агресію Росії в Україні

Фото: Яцек Чапутович (msz.gov.pl)

У серпні Польща головуватиме в Раді Безпеки ООН. З цієї нагоди міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович зустрівся з дипломатичним корпусом і представив пріоритети Варшави. Це – міжнародне право, гуманітарне право і безпека в нашому регіоні. Міністр Яцек Чапутович зазначив, що протягом непостійного членства Польщі в Раді Безпеки ООН відбулося вісім дискусій, присвячених ситуації в Україні.

На запитання про результат цих дебатів, очільник зовнішньополітичного відомства зазначив, що метою є підтримати на міжнародному форумі тему російської агресії проти України: «Це вийшло. Не можна сказати, що цю проблему забуто. Агресію треба назвати прямо, і це – співзвучне з нашими двосторонніми діями, деклараціями про підтримку суверенітету і територіальної цілісності в межах, визнаних міжнародним правом», – повідомляє Польське радіо.

Міністр Чапутович додав, що з польської ініціативи Генеральна асамблея ООН 22 серпня встановила Міжнародний день вшанування жертв насильства на основі релігії або віросповідання. Польща є непостійним членом Ради Безпеки ООН до кінця цього року. 1 січня 2020 року її місце займе Естонія.

Варшава також клопочеться про місце в Раді прав людини ООН на 2020-22 роки, вибори до цього органу відбудуться в середині жовтня. Як повідомив очільник МЗС, Польща на цьому форумі хотіла б обговорити застереження, які стосуються функціонування демократії в Білорусі.

 

Loading...