Новини » Політика 29 липня, 2019, 14:29
Найближчі два роки існуватиме високий ризик політичної дестабілізації, – політолог
ZIK
ZIK

Партійна більшість у Верховній Раді може призвести до внутрішнього конфлікту у «Слузі народу». Якщо так станеться, український парламент може отримати серйозну політичну кризу.

Про це в ефірі інформаційно -аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Денис Кірюхін.

Коментуючи майбутню коаліцію в парламенті, він наголосив: Святославові Вакарчуку потрібно задуматись чи потрібне йому таке об’єднання з партією «Слуга народу».

«Для «Голосу» створення коаліції зі «Слугою народу» – означає перебування в коаліції на правах молодшого партнера, коли ти не несеш відповідальність за ситуацію в країні, і маєш обмежений ресурс впливу на ситуацію, і обмежену присутність у владі. Тут Вакарчукові варто задуматися чи варто входити в цю ситуацію», – каже Кірюхін.

На думку експерта, монопартійне правління може звузити політичне коло лише до однієї партії та груп впливу у ній.

«У той час, коли більшість в парламенті належить одній політичній силі, виникає ризик, що все політичне життя в країні зведеться до обговорення відносин груп впливу всередині партії «Слуга народу». До прикладу, впливовий політик «Х» та «У», вони змагаються між собою – поставити ту чи іншу людину на посаду міністра, чи не поставити. Це може звузити політичне коло до життя однієї партії, хоча так відбувається у всіх країнах світу. В ЄС є партійна більшість. Це створює основу для незадоволення всіх інших гравців. Якщо ж будуть великі успіхи, то є загроза політичної дестабілізації», – вважає експерт.

Водночас політолог прогнозує, що в середині «Слуги народу» можливий конфлікт і навіть зрив ситуації.

«Адже очевидно, що монополія однієї групи буде підривати стабільність політичної системи в Україні. Ми вже приходили цикл політичних криз і дестабілізацій. Але коли звужується монобільшість, то звужується і кількість облич, які приймають рішення. Адже що менше людей бере участь в обговоренні політичних проблем, то більша вірогідність, що ухвалені рішення будуть помилковими. А це призведе до соціального невдоволення, і тому на майбутні два роки є дуже високий ризик політичної дестабілізації», – резюмує експерт.

Нагадаємо, професор соціології Павло Кутуєв заявив, що партія «Слуга народу» не захоче ділити посади з іншими політичними силами, які проходять до парламенту. Тоді у Верховній Раді з’явиться спокуса взагалі не зважати на права меншості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 00:12 :20