Новини » Політика 28 липня, 2019, 2:10
У Криму діє каральна система окупантів, – експредставник президента

В Криму не діють жодні механізми із захисту прав людини на місцях, там немає правосуддя, а лише існує каральна система окупаційної влади.

На цьому наголосив в інтерв’ю Укрінформу колишній представник президента України в АР Крим, юрист-міжнародник Борис Бабін.

«Хто може захистити права населення на окупованих територіях, наприклад – кримчан? На півострові наразі не діють жодні механізми, які давали б змогу захищати права людини на місцях. Там немає правосуддя, немає правоохоронних органів, а є каральна система окупаційної влади», – заявив Бабін.

Він також вказав на те, що РФ також не дозволяє працювати в Криму установам міжнародних організацій – «ні ООН, ні ОБСЄ, ні Раді Європи, нікому».

Експерт також скептично дивиться на перспективи створення на півострові постійної правозахисної місії під егідою найбільших міжурядових організацій, оскільки «ми вже маємо сумну практику».

Бабін нагадав, що у 2015 році в окупований Крим приїжджав Верховний комісар ОБСЄ з питань національних меншин, який за результатами поїздки зробив доповідь.

«Не те, щоб вона (доповідь – ред..) була проросійською (вона – більш-менш об’єктивна), але слід розуміти, що в рамках свого візиту він не міг, на рівні логістики та спілкування, бути вільним: він бачив те, що хотіла окупаційна влада, і спілкувався з тими, кого показувала окупаційна влада», – зазначив він.

Інший приклад – робота на півострові Червоного Хреста. У 2015 році Україна надала «таку собі напівформальну згоду» на те, щоб у Криму був представлений МКЧХ, але не український, а російський його офіс: «Це був вимушений гуманітарний підхід, хоча, звичайно, й не дуже добрий із політичної точки зору».

«І цей Червоний Хрест зайшов на півострів на умовах окупантів. Для прикладу, йому дозволили надавати гуманітарну допомогу виключно особам зі Сходу України, які приїхали в Крим. І Росія зробила з цього пропагандистський трюк: «Ось бачте, МКЧХ допомагає «біженцям» з України в Криму, де не стріляють». Тобто, фактично міжнародна організація, реалізуючи певною мірою свій мандат, просто грала на руку Росії. А коли самі кримчани – жертви репресій – почали звертатися до цього офісу, то їм відповідали, що не мають права допомагати, бо Росія дала право на допомогу лише переміщеним особам із Донбасу», – зазначив професор.

За його слова, міжнародні правозахисники мають бути в Криму не на умовах окупантів: «Вибачте, коли окупанти на таких умовах когось туди пускають, то кому це йде на користь? Населенню – ні. Україні – ні. Верховенству міжнародного права – ні. Тоді навіщо нам таке?».

 

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-22 23:26 :22