У Рогатині, що на Прикарпатті, відбудеться унікальний фестиваль

У м. Рогатин (Івано-Франківська облл.) закладають «підвалини» Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля. Вже наприкінці літа в рамках цього проекту у Рогатині відбудеться унікальне дійство.

Про це повідомила директор комунального історико-краєзнавчого музею «Опілля» Ольга Блага.

Як зазначила Ольга Блага, проєкт Центр дослідження нематеріальної спадщини Рогатинського Опілля, розроблений Рогатинською міською радою та музеєм «Опілля» спільно з відділом культури Рогатинської районної державної адміністрації, нещодавно переміг на всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження».

«Отримавши підтримку держави та місцевого органу самоврядування вже цього року відбудеться перший етап реалізації проєкту. Оскільки основним об’єктом дослідження стали елементи нематеріальної культурної спадщини регіону Опілля – весільна обрядовість та весільна гастрономія, то власне й вони стануть акцентом колоритного заходу. Давні весільні традиції різних сіл Рогатинського району та сусідніх етнографічних регіонів, неповторні «долі» від весільних ґаздинь, духмяні короваї. Ці елементи нематеріальної культурної спадщини та багато інших самобутніх моментів планують презентувати у рамках гастрономічно-весільного фестивалю, який відбудеться в Рогатині вже наприкінці цього літа», - підкреслила директор музею «Опілля».  

Вона також акцентувала, що сьогодні в Україні не існує спеціалізованих центрів дослідження нематеріальної культурної спадщини і тому особливо важливе.

«Створення такого центру у Рогатині дозволить не лише покращити рівень вивчення, збереження, популяризації та відтворення нематеріальних пам’яток культури, але й з плином часу дозволить перетворити Рогатин на центр етнографічних досліджень Опілля. У такий спосіб буде створено прецедент для виникнення аналогічних центрів у інших регіонах України», - підкреслила Ольга Блага.

Довідка IA ZIK

Проєкт «Малі міста – великі враження» – конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад, який цього року проходить під гаслом «Дивись, Україно!». Загалом, на конкурс було подано 181 заявку, 14 з них – від Івано-Франківської області. Перемогу здобули 74 проєкти. На їх впровадження Уряд виділив 50 млн грн. Серед переможців – шість проєктів від Прикарпаття. 

Нагадаємо, на батьківщині Роксолани відкрили історико-краєзнавчий музей «Опілля». 

Loading...