Поразка Кличка: аналітик заявив про складну ситуацію для мера Києва

ZIK

Київ – це місто, де формується основна українська політика, тому позиція президента та його Офісу є цілком зрозумілою – вони хочуть мати серйозний вплив на столицю. А з чинним мером Віталієм Кличком вони, очевидно, не домовилися.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Експерт, коментуючи ситуацію зі звільненням голови КМДА Віталія Кличка, нагадав, як саме звучить рішення Конституційного Суду України 2003 року щодо призначення на цю посаду.

«Рішення звучить так: президент призначає на цю посаду голову КМДА з врахуванням виборів мера. Тобто президент не зобов’язаний призначати мера на посаду голови адміністрації. У цій ситуації КСУ зробив достатньо м’яко, він не зробив якихось імперативних жорстких норм.

Тобто в цій ситуації будь-який позов Кличка щодо питання його звільнення з посади, я думаю, нічим не закінчиться, тому що жорстких норм немає ніде. І на сьогодні у законі про столицю, і  в рішенні КСУ немає якихось жорстких визначень, які однозначно ставали би на позицію мера, який залишився без посади голови адміністрації», – пояснив експерт.

З іншого боку, каже Олег Пендзин, відбувається розбудова вертикалі влади, і президент має право змінити голів адміністрацій. Такий процес нині триває, і Київ не є винятком, зазначив він.

«Так склалося історично, що замість виконкому Київської міської ради ми маємо Київську адміністрацію», – зазначив Олег Пендзин.

Експерт зауважив, що, з одного боку, столичний очільник має великі повноваження, а з іншого – сидить на «розтяжці», яка пов’язана з тим, що Київ прирівняний до області.

«Людина, яка буде призначена на посаду голови адміністрації, автоматично перебирає на себе всі повноваження, пов’язані з державним бюджетом», – додав гість студії.

Олег Пендзин акцентував, що Київ – це місто, де формується основна українська політика, тому позиція президента та його Офісу є цілком зрозумілою – вони хочуть мати серйозний вплив на Київ.

«А з Кличком, я так розумію, вони не домовилися і домовлятися не будуть», – припустив Олег Пендзин.

Нагадаємо, 24 липня стало відомо про те, що Офіс Президента України попросив Кабінет Міністрів внести подання на звільнення голови КМДА Віталія Кличка.

Натомість сам мер Києва Віталій Кличко заявив, що намір президента Володимира Зеленського звільнити його суперечить принципам Європейської хартії про місцеве самоврядування.

26 липня Кличко заявив, що з Офісу Президента йому вирішили дати вказівку, з ким узгоджувати столичні питання.

Він також повідомив, що разом із братом Володимиром подав до суду на один із телеканалів.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поінформував, що КМУ розгляне питання про погодження звільнення голови КМДА Віталія Кличка на найближчому засіданні.

Loading...