Новини » Політика 27 липня, 2019, 6:55
Кравчук про звільнення Кличка: Хаос існує на всіх рівнях
ZIK
ZIK

Хаос, який зараз існує в управлінні державою, а він існує на всіх рівнях, потрібно припинити. І якщо йти за Конституцією, то в Києві має бути і голова Київради, і мер, і голова адміністрації.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив перший президент незалежної України Леонід Кравчук.

Відповідаючи на питання, чи потрібно Зеленському звільняти Віталія Кличка з посади голови КМДА, а залишити за ним лише посаду голови Київради, Леонід Кравчук зазначив:

«Якщо згадати, як це відбувалося протягом останніх 27 років, то воно було по-різному за різних президентів. Були розділені посади, був голова Київради і голова адміністрації. Але тут я думаю, що потрібно цей хаос, який зараз існує в управлінні державою, а він існує на всіх рівнях, припинити», – наголосив перший президент незалежної України.

Водночас, наголосив Кравчук, кожен державний орган, кожне міністерство має своє положення про відповідальність. Але зараз, за словами колишнього президента, в держорганах України немає ні відповідальності, ні порядку, ні організації.

«Та якщо йти за Конституцією, то в Києві має бути голова Київради, мер і голова адміністрації. Це за Конституцію. Але якщо глянути на ситуацію доцільності двовладдя, яке завжди у таких випадках існує, то потрібно змінити закон.

І тут я абсолютно підтримую президента Зеленського, який каже, що навіть якщо ми із цим не погоджуємося, але є закон, який ми маємо виконувати. Тому потрібно змінити закон, прийнявши його відповідно до ситуації. Інакше – це завжди буде проблемою», – акцентував Леонід Кравчук.

Нагадаємо, 24 липня стало відомо про те, що Офіс Президента України попросив Кабінет Міністрів внести подання на звільнення голови КМДА Віталія Кличка.

Натомість сам мер Києва Віталій Кличко заявив, що намір президента Володимира Зеленського звільнити його суперечить принципам Європейської хартії про місцеве самоврядування.

26 липня Кличко заявив, що з Офісу Президента йому вирішили дати вказівку, з ким узгоджувати столичні питання.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що  КМУ розгляне питання про погодження звільнення голови КМДА Віталія Кличка на найближчому засіданні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 01:59 :45