З партнерами треба ділитися: експерт прогнозує, що в парламенті таки з’явиться монокоаліція

Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Партія « Слуга народу» не захоче ділити посади з іншими політичними силами, які проходять до парламенту. Тоді у Верховній Раді з’явиться спокуса взагалі не зважати на права меншості.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив професор соціології Павло Кутуєв.

«З одного боку, президентська більшість в парламенті дозволяє оперативно сформувати уряд, призначити прем’єра і оперативно реагувати на ініціативи уряду і президента, приймаючи відповідні закони і займатися реформами. Зокрема, позбавлення депутатів недоторканості. Але для цього треба мати конституційну більшість», – каже експерт.

Павло Кутуєв переконаний, що монокоаліція має і серйозні ризики.

«Якщо концентрація влади є в одних руках, то з’являється спокуса не зважати на права меншості, права опозиції, а проводити свою лінію. Де-факто, є більшість, і вона ухвалює ті рішення, які вважає за потрібні. Але ми живемо в світі ліберальної демократії, де не просто влада більшості, а влада більшості, яка бере до уваги права меншості і піклується про захист прав меншості і людини загалом», – наголосив Кутуєв.

З його слів, підчас ухвалення рішень «Слуга народу» буде виходити з власних політичних інтересів.

«Це призначення, контроль за політичними рішеннями. Адже навіть з найменшим партнером в коаліції треба ділитися. За «дякую» навіть найменша фракція не погодиться голосувати за рішення фракції більшості. Чи є мотивація у більшості ділитися навіть дріб’язковими посадами? Не думаю», – резюмує експерт.

Нагадаємо, як раніше повідомляли ЗМІ, партія «Слуга народу» має великі шанси сформувати однопартійну більшість у Верховній Раді. Їм можуть навіть не знадобитися мажоритарники.

Читайте більше новин на тему: коаліція

Loading...