Новини » Події 26 липня, 2019, 9:32
«Російські тіні»: В італійському Сенаті обговорили нові деталі справи нацгвардійця Марківа
facebook.com/oles.horodetskyy
facebook.com/oles.horodetskyy

В італійському Сенаті відбулася прес-конференція «Російські тіні», присвячена справі Віталія Марківа.

Про це в четвер, 25 липня, писав на сторінці у соцмережі Facebook голова «Християнського товариства українців в Італії», координатор оргкомітету «Євромайдан Рим» Олесь Городецький.

Зазначається, організаторами прес-конференції стала партія «Італійські радикали» за підтримки сенаторки Емми Боніно. Під час прес-конференції виступили виконавчий секретар партії «Італійські радикали» Сільвія Мандзі, адвокат Віталія Марківа Рафаелле Делла Валле і керівник асоціації адвокатів-криміналістів, яка об’єднує понад восьми тисяч італійських адвокатів Джан Доменіко Каяцца.

«Виступаючи з вступним словом, Сільвія Мандзі, зокрема, зазначила, що її політична сила завжди виступала за гарантоване право кожної людини на правосуддя. Вона наголосила, що, попри справедливе бажання знайти правду про загибель італійського фоторепортера Андреа Роккеллі, не допустимо просто призначати винного», – пише про перебіг заходу в Італії Городецький.

Мандзі у доповіді наголосила, що суд має опиратися лише на докази, а не «на якісь ідеологічні чи політичні обставини».

Вона також зупинилася на деяких моментах висвітлення процесу в пресі, цитуючи уривки зі статей, які були некоректні і не припустимі, з точки зору журналістської етики. Пані Мандзі також розповіла про російські впливи, які сприяли формуванню громадської думки.

Адвокат Віталія Марківа, Рафаелле Делла Валле у своєму виступі зазначив, що не збирається оцінювати роботу суддів, бо розуміє, як син судді, що є багато чесних професіоналів.

«Але конкретне рішення суду присяжних Павії позбавляє віри в правосуддя. Він наголосив, що не бачить сенсу чекати на мотиваційну частину рішення суду, бо 2 додати 2 не може дорівнювати 5. Адвокат Делла Валле наголосив, що в цій справі навіть достеменно не відомо, з якого боку стріляли, не кажучи вже про те, хто стріляв. То як можна давати 24 роки Марківу? За що?», – пише Олесь Городецький.

Він також зацитував повний текст звинувачення і пояснив, що немає жодного доказу, який би підтвердив, хоча б один його пункт. Він в деталях зупинився на позиції захисту, навівши аргументи, що стріляли з боку сепаратистів.

Адвокат зазначив, що небажання прокурора поїхати на місце трагедії та провести слідчі експерименти і огляд місцевості є м’яко кажучи дивними. Адже ці дії могли б спростувати тезу причетності Марківа. А прокурор у справі є, по суті, першим суддею і він зобов’язаний перевірити всі обставини справи.

Кричущим порушенням назвав адвокат неврахування відео з місця пригоди, де Міронов говорить про перехресний вогонь, снайпера поруч та близький міномет.

«Навіть якщо допустити, що суд ухвалив більш переконливою позицію прокурора, то як можна пояснити збільшення на 7 років терміну покарання? Говорячи про Віталія, адвокат назвав його поведінку дуже гідною, поведінкою військового», – йдеться в дописі.

Адвокат Делла Валле пообіцяв, що буде добиватися справедливості у цій справі впродовж всього часу, який Господь відвів йому на життя.

Резюмуючи, Городецький наголосив: прес-конференція в Сенаті стала важливим моментом у боротьбі за справедливість у справі Віталія Марківа.

Нагадаємо, суд в Італії засудив до 24 років позбавлення волі військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 22:37 :14