Новини » Політика

Попереду санкції: відомо про нові реалії для Росії, до яких призводить влада Путіна

ZIK

Статус українських моряків та інших політув’язнених, яких утримують у Росії, – абсолютно різний. Щодо моряків є рішення Міжнародного трибуналу. Їх мають відпустити. А щодо звільнення решти українців – є домовленість Нормандської групи.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Проте, за його словами, всі, хто беруть участь в обмінах, завжди кажуть, що потрібно бути тихішими. Бо ця справа, як і великі гроші, любить тишу.

«Статус наших моряків та інших політув’язнених – абсолютно різний. Моряки військовополонені, які захоплені на нашій території. І щодо них і кораблів є рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Чому сьогодні можна більш-менш казати, що щось може відбутися? Тому що Росія не виконала припису трибуналу і далі на неї мають накладати санкції», – сказав пан Гримчак.

Ведучий поцікавився, які санкції можуть накладатися. У відповідь пан Гримчак зазначив, що це може бути як заборона російським суднам заходити в міжнародні порти, так і заборона суднам проходити міжнародні протоки.

«Я вам більше скажу: сьогодні російський танкер затримали біля Гібралтару. Коли ж росіяни почали обурюватись, то їм сказали, що вони самі винні. Щодо українських політв’язнів, то збиралась Нормандська група і була домовленість про звільнення тих громадян України, які перебувають на території Росії. Наскільки це реально, наразі важко казати», – констатував Юрій Гримчак.

Як зазначалося, Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали в порту Ізмаїла російський танкер «NEYMA», який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. За даними російських ЗМІ, на борту затриманого судна перебувають 15 громадян РФ. Згодом затриманих відпустили.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...