Новини » Політика 26 липня, 2019, 15:07
Монополія влади – заразна річ, – Жовніренко про ризики для Верховної Ради
ZIK
ZIK

Монопартійна більшість у парламенті та президент, які представляють одну політичну силу, свідчать про ризик монополізації влади.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко.

Експерт, коментуючи результати дострокових парламентських виборів до ВРУ, згідно з якими більшість депутатських мандатів у парламенті отримує президентська партія «Слуга народу», зауважив, що в Україні відбувається процес, який містить низку ризиків.

«Перший ризик полягає у тому, що все ж таки монопартійна більшість у Верховній Раді разом із президентом, який представляє ту ж саму політичну силу,  – це вже йде натяк на монополію влади. Прем’єр-міністр також буде від цієї політичної сили. І наскільки мені відомо, монополія влади – це така заразна річ, що ніхто добровільно від неї не позбавляється», – заявив Павло Жовніренко.

Водночас, як зауважив експерт, той процес монополізації влади, який нині відбувається, вийшов природним шляхом, адже президента та нову Раду українці обрали цілком законно.

Окрім того, серед негативів наступного складу парламенту експерт називає некваліфікованість більшості майбутніх нардепів. А ризик полягає у тому, чи зможуть та захочуть вони навчатися, каже Павло Жовніренко.

Нагадаємо, 26 липня Центральна виборча комісія опрацювала 100% електронних протоколів.

Як повідомляли, експерт із питань політики Олександр Солонтай заявляв, що більшості «Слуги народу» буде достатньо для того, аби формувати уряд і ухвалювати закони, а для того, щоб вносити зміни до Конституції, не обов’язково створювати коаліцію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 00:52 :05