live
Новини » Економіка 33

Міненерго ініціює створення єдиного центру з кібербезпеки енергетичних об’єктів

Фото: mev.gov.ua
загрузка...
загрузка...

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України провели Донорську конференцію з кібербезпеки енергетичних об’єктів. Її мета – залучення та використання кредитів і грантів міжнародних організацій для потреб забезпечення енергетичної безпеки.

Про це повідомила пресслужба міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Державний секретар Максим Немчинов наголосив на важливості зміцнення енергетичної безпеки та об’єднання зусиль для створення надійної системи реагування на кіберзагрози. Законом України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» передбачено основні цілі, напрями та принципи державної політики у сфері кібербезпеки, а також основні засади координації діяльності державних органів, підприємств, установ, організацій, із забезпечення кібербезпеки.

«Обмін досвідом, надання консультативної та практичної допомоги з питань реагування на кібератаки сприятиме зміцненню безпеки функціонування критичної енергетичної інфраструктури та посиленню спроможностей реагувати на кіберзагрози», – наголосив Максим Немчинов.

При цьому підтримав ініціативу щодо створення єдиної платформи, яка б забезпечувала комплексну взаємодію з питань кібербезпеки для підприємств енергетичного сектору відповідно до сучасних стандартів на базі Міненерговугілля – галузевого центру кібербезпеки.

Радник міністра з питань кібербезпеки Євген Владіміров презентував Концепцію кібербезпеки енергетичної галузі та Проект галузевого центру кібербезпеки.

Щодо концепції проектного офісу з кібербезпеки у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України виступила зарошений експерт О. Клітіна.

Щодо поточного стану кібербезпеки та питань, що потребують першочергового вирішення, поінформували представники компаній ДП НЕК «Укренерго» – NPC Ukrenergo», ПрАТ «ПрАТ «Укргідроенерго», ДПВ НДІ «Укренергомережпроект».

У конференції взяли участь представники Національного інституту стратегічних досліджень України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Українського науково-технологічного центру, ГО «Міжнародний університет кібербезпеки» (NGO ICU), Служби безпеки України, Українського науково-технологічного центру, Світового Банку в Україні, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Представництва Європейського Союзу в Україні, Представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні (IFC Ukraine), проектів USAID та EDGE.

Державний секретар зазначив про сприяння та забезпечення лідерства з боку Міненерговугілля у створенні галузевого центру кібербезпеки.

Loading...
Loading...
Loading...