Новини » Події 26 липня, 2019, 14:45
«Блокують роботу і тиснуть»: в адмінсуді Києва обурюються через обшуки від НАБУ і ГПУ
<nbsp;>

В Окружному адміністративному суді Києва вважають обшуки НАБУ та ГПУ неправомірними. Вони заявляють про тиск на суддів і намаганні дискредитувати їх. Однак про наявний на них компромат вони не згадали.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ОАСК.

Там одразу зазначили, що обшуки є неправомірними та нібито спеціально влаштованими. Зараз суд не може працювати, адже правоохоронці вилучають техніку та перебувають у всіх приміщеннях.

«Слідчі дії проводяться за старим відомим сценарієм – на підставі ухвали суду (цього разу - Деснянського районного суду міста Чернігова) з порушенням територіальної підсудності справи. Клопотання про проведення обшуку було подано слідчим Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України до суду, який знаходиться в Чернігові. Крім того, слід зазначити, що вказаний структурний підрозділ ГПУ було утворено для розслідувань справ Майдану під керівництвом Горбатюка, а питання можливих правопорушень з боку суддів не відноситься до сфери компетенції цього Управління», – пишуть там.

Також в суді зазначають, що обшуки погодили за кримінальною справою 2014 року. Але стосується справ, які відкриті у 2019 році.

Там додають з посиланням на слова представників НАБУ, що одна з причин обшуків – «справи щодо повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які перебувають у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва».

У суді вважають, що таким чином НАБУ та ГПУ хочуть натиснути та дискредитувати суд. Коли відновлять роботу суду – невідомо.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро спільно з Генеральною прокуратурою проводить обшуки в Окружному адмінсуді Києва.

«Детективи НАБУ разом зі Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ здійснюють санкціоновані обшуки у приміщенні Окружного адміністративного суду м.Києва (ОАСК) в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК. Наразі це вся інформація, яку ми можемо повідомити з огляду на необхідність збереження таємниці слідства», – повідомляло НАБУ у Фейсбуці.

Там оприлюднили записи розмов голови суду та кількох суддів, де вони декларують наміри впливати на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

ОАСК є досить скандальним в Україні. Він відновлював Романа Насірова на посаді глави ДФС, забороняв Уляні Супрун працювати, зупинив перейменування УПЦ МП тощо.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 10:59 :11