Новини » Політика 25 липня, 2019, 19:21
Загроза нової кризи на морі: Україну попередили про провокацію Кремля
ZIK
ZIK

Через затримання російського танкера може виникнути нова криза в акваторії Азовського та Чорного морів.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив політолог Руслан Бортник.

Політолог, коментуючи ситуацію із затриманням російського танкера, який блокував військові кораблі України, зауважив, що найближчим часом СБУ має дати пояснення щодо ситуації із затриманням судна.

З його слів, питань є дуже багато, зокрема, чи до подій у Керченській протоці взагалі причетні власники та екіпаж цього танкера, а чи ним на той момент керували працівники ФСБ. Адже, нагадав експерт, силові органи будь-якої держави мають повне право використовувати будь-які транспортні засоби, коли їм це необхідно.

Руслан Бортник акцентував, що якщо Службі безпеки України вдасться довести причетність власників чи екіпажу до подій у Керченській протоці, вони підпадатимуть під санкції українського законодавства.

«Є ризик, що Росія зараз включить нам «стару платівку», вона почне затримувати і перевіряти українські кораблі в акваторії Азовського та Чорного морів. Пам’ятаємо, чим це закінчилося – нічим хорошим», – прогнозує Руслан Бортник.

Експерт зауважив, що нині, у той момент, коли є сподівання на «перезавантаження» відносин і налагодження перемир’я на Донбасі, така ситуація «не зовсім вчасна».

«Зараз дуже складно для Зеленського. З одного боку, випустити цей танкер – буде критика з патріотичного табору, якщо його випустити безпідставно. Якщо не випустити, це ризик того, що буде спровокована нова криза в Азовському та Чорному морях… Невчасна ситуація. Мені здається, що якби я був на місці президента, керівників Служби безпеки України, максимально швидко намагався би забезпечити судовий розгляд усього цього питання», – сказав Руслан Бортник.

Нагадаємо, Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримала російський танкер «NEYMA», який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 21:59 :17