Новини » Політика 25 липня, 2019, 9:42
Справа Фірташа: Трамп розкритикував Мюллера за нерозслідування роботи американських прокурорів
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент США Дональд Трамп розкритикував колишнього спеціального прокурора Роберта Мюллера за те, що той не розслідував роботу своїх підлеглих.

Відповідний коментар американський лідер опублікував Twitter на тлі поширеної в ЗМІ інформації, що прокурор Ендрю Вайсманн запропонував адвокатам олігарха Дмитра Фірташа операцію – свідчення проти Трампа в обмін на зняття звинувачень, пише 112.

«Таким чином, демократи і інші можуть незаконно сфабрикувати злочин, спробувати приписати його дуже безневинному президенту, і коли він чинить опір цього незаконного та предательскому нападу на нашу країну, вони називають це перешкодою? Неправильно! Чому Роберт Мюллер не розслідував слідчих?», – написав Трамп.

В іншому твіті президент США стверджує, що ще до того, як Мюллеру доручили розслідування проти нього, спеціальний прокурор претендувала на посаду директора Федерального бюро розслідувань і навіть пройшов відповідне інтерв’ю.

«Повідомляли, що Роберт Мюллер каже, ніби він не подавав заяву і не проходив інтерв’ю на посаду директора ФБР (і йому не відмовляли) за день до того, як його неправомірно призначили спеціальним прокурором. Сподіваюся, він не скаже це під присягою, тому що було у нас є численні свідки цього інтерв’ю, включаючи віце-президента США», – пише Трамп.

Нагадаємо, відомий американський журналіст-розслідувач Джон Соломон у своїй статті для The Hill раніше написав, що прокурор Ендрю Вайсманн, запропонував адвокатам Дмитра Фірташа операцію – свідчення проти Трампа в обмін на зняття звинувачень. Крім того, Соломон вияснив, що докази американських прокурорів проти Фірташа ґрунтуються на помилковому і оманливому документі, складеному компанією McKinsey про стандарти ділової практики в Індії, а сама справа дуже слабка.

Фірташ відмовився від угоди і надав цю інформацію австрійському суду. З урахуванням нових даних Земельний суд Відня заблокував екстрадицію Дмитра Фірташа до США.

Зі свого боку адвокат Трампа і колишній мер Нью-Йорка Руді Джуліані закликав Міністерство юстиції США розслідувати використання Мюллером справи Фірташа для атаки на Трампа. Джуліані також оцінив відмову Фірташа лжесвидетельствовать проти американського президента. Він зазначив, що у Фірташа більше честі, ніж у Вайсманна, який намагався домовитися з бізнесменом про компромат на Трампа в обмін на сприяння в закритті кримінальної справи проти Фірташа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:02 :17