Новини » Політика

Для мене загадка, як «Слуга народу» отримала такий результат, – політичний експерт

ZIK

Президент Володимир Зеленський разом і з партією «Слуга народу» має повне право призначити прем’єр-міністра та інших міністрів. Проте за всі процеси, які будуть відбуватися в країні ця команда несе повну відповідальність.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, Всеволод Степанюк.

«Ніяка коаліція не потрібна. Згідно Конституції партія, яка має більшість – має всі права на конституційну більшість. І не треба проводити жодних переговорів для того, щоб призначити прем’єр–міністра чи інших міністрів», – вважає експерт.

Всеволод Степанюк каже, що коаліція, можливо, буде потрібна для змін в Конституції

«Але вистачить мажоритарщиків, з якими можна завжди домовитися. Ділити владу ще з кимось тим більше, що Зеленський заявляв, що в Раді знову старі обличчя. Частково нові у партії «Голос», але не всі. Логічно, щоб не було коаліції, а партія «Слуга народу» реалізовувала ту політику, яку обіцяв президент, бо сама партія взагалі нічого не обіцяла. Для мене це загадка, як вона отримала такий результат. Напевно, виборці голосуючи за партію «Слуга народу», голосували за карт бланш для президента. Не розуміючи, що за Конституцією в нас головний в країні парламент», – пояснює Всеволод Степанюк

На його думку, може здивувати виборців і опозиція.

«Опозиція буде формуватися залежно від перших кроків нової влади. Тобто опозиція буде до певної політики, ідеології. Президент Зеленський заявляв, що буде «вести з чортом переговори», лиш би був мир в Україні. Порошенко теж раніше заявляв, що йому заважає відсутність більшості у Верховній Раді. Зараз у Президента повна влада в Україні. Фактично необмежена. Жоден монарх такої влади не мав, як має Зеленський. Побачимо, як він цією владою скористається. А опозиція формується від політики влади, або цю політику підтримують, або критикують», – каже Степанюк.

Нагадаємо, як писав ZIK, у новому парламенті можуть сформуватись відразу дві опозиції, які не діятимуть синхронно і навіть конкуруватимуть між собою. Однак, для українського політикуму це не новинка – у попередніх скликаннях часто виникали такі явища.

Читайте більше новин на тему: коаліція

Loading...