Новини » Економіка 24 липня, 2019, 10:17
Вітренко відзначив позитивні для України зміни у відносинах з Газпромом
Юрій Вітренко
Юрій Вітренко

Виконавчий директор Групи Нафтогаз Юрій Вітренко відзначив позитивні зміни у відносинах з Газпромом, ефект від яких для України вже склав більше 56,7 мільярдів доларів.

Про це Юрій Вітренко написав у Facebook.

«Це і Стокгольмський арбітраж, і налагодження поставок газу з Європи коли Газпром перервав свої поставки, і створення конкурентного оптового ринку газу, і наближення стандартів корпоративного урядування до європейських стандартів у 2014-2018 роках», – написав Юрій Вітренко.

Він зазначив, що детальніше про ці зміни можна прочитати тут.

«Про неуспішні зміни я теж колись детально напишу», – сказав Вітренко.

«Так от, мій головний висновок полягає у тому, що один з найважливіший факторів успішних змін – це орієнтація на навчання. На жаль, ми дуже сильно відстали від розвинених країн. Я розумію, що це неприємно чути. Я розумію, що це можна пояснювати корупцією, олігархами, російським впливом і так далі. Але факт залишається фактом. Ми відстали іноді на роки, іноді на десятиріччя, в окремих випадках і на століття. Але якщо хтось і не відстав, то сучасний світ змінюється кожну мить, і хтось завжди рухається вперед. Враховуючи, що сучасний світ є дуже конкурентним, це означає, що для того, щоб не відставати, потрібно рухатися вперед не меншими темпами. Орієнтація на навчання може мати різні ознаки. Це і фаховість, і плюралізм, і науковий підхід, і меритократія. Цього нам дуже не вистачає», – написав Юрій Вітренко.

Він вважає, що практично неможливо зробити «Європу в Україні» коли ти ніколи не вчився, ні в теорії, ні на практиці, тому, як це працює в умовній Європі.

«Коли замість орієнтації на постійне і систематичне навчання, замість розширення прав і можливостей (схоже, в українській мові навіть немає влучного перекладу empowerment) тих, хто має необхідні знання та навички, переважає орієнтація на дилетанську самовпевненість і «сміливість», «договорняки», авторитарність і маніпуляції, коли «посада» підміняє компетенцію – успішних змін очікувати не варто», – підсумував Вітренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 11:25 :44