Новини » Економіка 24 липня, 2019, 7:25
В Україні скоротилося виробництво молока у порівнянні з минулим роком

За півроку в Україні вироблено 4,8 млн т. молока. Цей показник є на 3,4% нижчим, ніж за перше півріччя минулого року ― 4,9 млн т.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

Недоотримали молока як сільськогосподарські підприємства, так і домогосподарства. Однак падіння в домогосподарствах було суттєвішим ― мінус 4,1%, до 3,4 млн т. Молочно-товарні ферми скоротили виробництво на 1,5% – до 1,4 млн т.

Падіння виробництва у домогосподарствах відзначали майже по всій Україні (за виключенням Хмельницької ― плюс 1% ― 224,9 тис. т та Луганської ― плюс 4,9% ― 44,9 тис. т.).

Виробництво на підприємствах у розрізі областей було більш продуктивним, однак продемонструвало спад. Найвираженішим падіння було у Чернівецькій (до 5,8 тис. т.; мінус 19,4%) та Рівненській областях (34,5 тис. гол.; мінус 13,3%), які за звітний період, за даними ДССУ, найбільше скоротили дійне поголів’я.

В результаті, падіння виробництва сирого молока за пів року в абсолютних величинах становило мінус 166 тис. т, тобто щодоби оператори ринку недоотримували в середньому 922,2 т. сировини.

«Такі тенденції як зменшення поголів’я та, відповідно, виробництва сировини негативно впливають на баланс попиту і пропозиції молочного ринку, його базове ціноутворення. Це також сприяє підвищенню волатильності цін, збільшує ризики отримання збитків як виробників, так і переробників, що зрештою відбивається на кінцевій ціні готової продукції, а також об’ємах експорту», – повідомили в АВМ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 15:07 :18