В Україні роздумують над облаштуванням всіх парків і пляжів сучасними туалетами, – Мінрегіон

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо благоустрою. Зокрема, наразі вивчається можливість унормування обов’язкового проектування в достатній кількості сучасних громадських вбиралень при новому будівництві або реконструкції парків та пляжів.

Про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає пресслужба відомства.

«Банальна проблема знайома всім – відсутність туалетів у парках, на пляжах та інших зонах відпочинку. Сьогодні таких дуже багато, якщо не більшість. Зараз ми переглядаємо будівельні норми щодо благоустрою і одна з важливих пропозицій змін – обов’язково влаштовувати у всіх парках, на пляжах та інших рекреаційних зонах сучасних вбиралень в достатній кількості. Наприклад, через кожні 700 метрів», – сказав він.

Парцхаладзе розповів, що в таких громадських місцях краще влаштовувати не біотуалети, а вакуумні санвузли, які є більш прийнятними та зручними у використанні. Тим паче, що їх встановлення не залежить від наявності централізованої каналізації, вони чистіші і кращі в експлуатації.

Заступник Міністра також підкреслив важливість дотримання державних будівельних норм щодо інклюзивності при влаштуванні таких санвузлів. Зокрема, обов’язкове обладнання спеціальних універсальних кабін для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп і проектування сповивальних столиків для немовлят.

Раніше Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook провів опитування користувачів соцмережі щодо наявності громадських вбиралень у найближчих парках. У ньому взяли участь користувачі соцмережі з різних міст України. Більшість з них відзначили, що громадські туалети в парках або знаходяться в жахливому стані, або не працюють, або їх взагалі нема. Проте санвузли в належному стані також є. Здебільшого вони розташовані в найвідвідуваніших або нових/оновлених парках. Для прикладу, парк Горького у Харкові та парк «Наталка» у Києві.

ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлюють вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України перерозподілив 1 млрд грн на оплату послуг у медзакладах, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри.

Loading...