Новини » Світ 24 липня, 2019, 8:25
Помер «Пекінській м’ясник» – Колишній лідер Компартії Китаю Лі Пен
Колишній лідер Компартії Китаю Лі Пен
Колишній лідер Компартії Китаю Лі Пен

Колишній прем’єр Держради КНР, який віддав наказ про введення воєнного стану під час студентських заворушень на площі Тяньаньмень в 1989 році, Лі Пен помер у віці 90 років. Після десяти років прем’єрства Лі Пен з 1998 по 2003 роки був головою Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників.

Про це повідомляє ВВС.

За повідомленням офіційних ЗМІ, Лі Пен помер в Пекіні від хвороби, назва якої не уточнюється.

Прізвисько «Пекінський м’ясник» Лі Пен отримав від ряду міжнародних правозахисних організацій завдяки ролі, яку він зіграв у придушенні народних хвилювань, що прокотилися по Китаю в 1989 році і завершилися студентськими маніфестаціями на площі Тяньаньмень в Пекіні. Тоді за наказом партійних лідерів солдати вбили сотні мирних громадян.

Сам Лі пізніше заявляв, що змушений був піти на крайні заходи, оскільки цього вимагала ситуація в країні.

Як сказано в офіційному некролозі, опублікованому агентством Сіньхуа, «рішучі заходи були прийняті Лі Пеном, щоб зупинити безлади і придушити контрреволюційний насильство під час протестів на площі Тяньаньмень».

У Китаї згадки про розправу над протестуючими, про жертви і злочини скоєні в цей час військовими, піддаються жорсткій цензурі.

Як зазначає видання, смерть людини, відповідального за хід подій на площі Тяньаньмень в 1989 році, збіглася із загостренням ситуації в Гонконзі, де учасники масових маніфестацій спочатку протестували проти пропонованих змін в законі про екстрадицію в материковий Китай, а в подальшому висунули більш широкі вимоги гарантій демократичних прав.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 02:44 :07