Опора повідомила, на скільки оновиться та помолодшає Рада

Верховна Рада України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Верховна Рада 9-го скликання оновиться на 80,4%. Склад парламенту помолодшає в середньому на 7,4 років, адже новообраних майбутніх нардепів віком 21-45 років збільшилось загалом на 26%.

Про це повідомляє ГМ ОПОРА.

«На цих виборах до Верховної Ради за попередніми даними змогли переобратися лише 82 народні депутати. 342 новообрані парламентарі стали депутатами вперше. Найбільше депутатів, які працювали у попередньому скликанні, мають у своєму складі партії «Європейська Солідарність» та «Опозиційні платформа – За життя» (по 17). Ще 16 парламентарів пройшли за списками партії «Батьківщина». Крім того, ще 32 народні депутати зуміли переобратися в парламент по мажоритарці. Інші дві політичні сили «Слуга народу» та «Голос» колишніх депутатів у своїх списках не мали», – зазначили в ГМ Опора.

За даними організації, у Верховній Раді працюватиме 17 народних депутатів, яким від 21 до 30 років; 121 депутату – від 31 до 45 років; 58 майбутнім парламентарям – від 46 до 60. Також у Верховній Раді працюватиме троє депутатів, яким більше 60 років. Наймолодшому депутату Святославу Юрашу 23 роки. Він був обраний за списками партії «Слуга народу» (27-й номер). Найстаршому депутату 78. Це Юрій Іоффе. Він був обраний за списками партії «Опозиційна платформа – За життя» (12-й номер). 41 рік – це середній вік депутата в нинішньому складі парламенту. Загалом середній вік народних обранців знизився на 7,4 роки в порівнянні з попереднім скликанням парламенту.

Нагадаємо, у новій Верховній Раді буде близько 86 депутаток

Читайте більше новин на тему: вибори

Loading...