Новини » Економіка 24 липня, 2019, 10:42
Марунич: українців очікує збільшення ціни за газ на третину
ZIK
ZIK

Услід за ростом котувань на європейських біржах, в Україні також переглянуть тариф на газ для населення. З теперішніх 4600 гривень ціна стане більше 6000 гривень без ПДВ.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

За словами пана Марунича, чергове зменшення ціни на газ пов’язане з тим, що з початку року ціна на європейських біржах впала десь на 45%, а українці відчули скорочення лише на 25%.

«Чому так? Бо ми прив’язані до імпортного паритету. Значить в цій схемі хтось заробив додаткові гроші. За логікою, ціна на газ з початку року мала б зменшитись не на 25% а на понад 40%. На цій різниці заробили українські та європейські трейдери, які імпортують газ», – пояснив Дмитро Марунич.

Нтомість розрахунки і котування на європейських біржах на зиму показують, що ціна газу виросте на третину.

«Зараз діє постанова Кабміну про імпортний паритет, і якщо вона буде виконуватися, то слідом за ростом котувань на європейських біржах і ростом імпортної ціни, будуть переглядати тариф для населення. Умовно кажучи, від теперішніх 4600 гривень вона стане більше 6000 гривень без ПДВ. Це показник з початку цього року, тобто з ПДВ це буде десь 8000-8500 гривень для населення», – вважає експерт.

Також ведучий запитався, чи варто припинити систему імпортного паритету у формуванні ціни на газ, аби на цьому не заробляли трейдери. У відповідь Дмитро Марунич сказав, що формально ми йшли до диверсифікації і відмовилися від поставок зі сторони РФ і перейшли на поставки з Європи, але реальної диверсифікації не відбулося, бо є 30 постачальників, а ціна в них однакова.

Нагадаємо, Кабінет міністрів зобов’язав «Нафтогаз України» знизити ціну природного газу для населення в липні ще на 650 гривень за тисячу кубічних метрів.

«Нафтогаз України» розрахував нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в липні. Нова ціна визначена на рівні 4 905,67 гривні за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ та транспортних витрат).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 21:15 :38