Новини » Світ 24 липня, 2019, 6:10
Експрем’єр Косова постане перед міжнародним судом в Гаазі

Рамуш Харадінай, який минулого тижня подав у відставку з посади прем’єр-міністра Косова, їде в Нідерланди, щоб в Гаазі постати перед Спеціальним судом для розгляду злочинів, скоєних в Косові під час війни 1998-99 років.

51-річний Харадінай вилетів до Гааги з аеропорту Приштини 23 липня, повідомляють Крим. Реалії.

Харадінай оголосив про свою відставку 19 липня.

Пояснюючи своє рішення, він послався на те, що отримав виклик як підозрюваний від суду в Гаазі і не хоче, «щоб його допитували як лідера країни».

Це вже другий випадок, коли Харадінай пішов із посади прем’єр-міністра після звинувачень із Гааги.

Його перша відставка була 2005 року, після того, як Міжнародний кримінальний трибунал ООН із питань колишньої Югославії звинуватив його у воєнних злочинах у зв’язку з тим, що він був командувачем Армії визволення Косова.

Вдруге Рамуш Харадінай був призначений прем’єр-міністром Косова у вересні 2017 року.

Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії двічі звинувачував Рамуша Харадіная у масових убивствах косовських сербів і двічі він був виправданий – у квітні 2008 року і в листопаді 2012-го.

Косово проголосило незалежність від Сербії 2008 року. Її визнає більшість країн Заходу, включно зі Сполученими Штатами, не визнали незалежності Сербія і Росія. Україна також не визнала незалежність Косова. Євросоюз намагається переконати Белград і Приштину нормалізувати відносини, проте поки що переговори не дали істотних результатів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 12:51 :04