Новини » Суспільство 24 липня, 2019, 7:19
Чорнило каракатиці містить речовини, що пригнічують ріст ракових пухлин, – вчені

Вчені з університету Уханя в Китаї заявили про те, що чорнило каракатиці містить у собі наночастинки, які пригнічують ріст ракових опухолей у мишей.

Експерименти дослідників показали, що в комбінації з випромінюванням ці наночастинки можуть майже повністю знищити злоякісне утворення, – повідомляє Дзеркало тижня, посилаючись на Рһуѕ.огд.

Чорнило каракатиці – це чорна рідина, яку молюски виділяють для захисту від хижаків. За словами дослідників, воно складається в основному з меланіну, а також містить амінокислоти, моносахариди, метали та інші сполуки.

Вчені з’ясували, що наночастинки можуть перетворювати імунні клітини-макрофаги М2, у яких пригнічена протипухлинна функція, на макрофаги М1, які перешкоджають розвитку раку. М1 руйнують пухлинні клітини через фагоцитоз і активацію Т-лімфоцитів.

Провівши досліди на мишах, дослідники з’ясували, що терапія за допомогою чорнила каракатиці ефективна як в поєднанні з випромінюванням, так і без нього. Разом з тим, поєднання з випромінюванням дозволяє в значній мірі посилити позитивний ефект. Більш того, миші, які отримували і наночастки, і опромінення, практично повністю позбавлялися від ракових пухлин і метастазів.

Раніше повідомляли про те, що вчені запропонували лікувати рак за допомогою осиної отрути. Вчені виявили молекулу, яка має протиракові властивості, у складі отрути особливого підвиду ос, Polybia paulista, батьківщиною яких є Бразилія. МР1 атакує ракові клітини, не ушкоджуючи при цьому здорові, а зосереджуючи увагу на аномальному поширенні ліпідів у ракових клітинах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 05:57 :12