Новини » Суспільство 24 липня, 2019, 7:45
1050 років тому відійшла у вічність велика київська княгиня Ольга
Фото: uk.wikipedia.org
Фото: uk.wikipedia.org

Сьогодні, 24 липня, православні та греко-католики вшановують пам’ять великої київської княгині Ольги, першої християнки з династії Рюриковичів, яка відійшла у вічність саме у цей день у 969 році.

Існує кілька версій дати народження і походження великої княгині. За однією із них, майбутня правителька Київської Русі народилась у Пліснеську (тепер с. Підгірці, Бродівського р-ну, Львівської обл.). Її батьками були Олег та Хельгі, відповідно онук данського правителя Хельги і донька східнослов’янського князя Будимира.

Велика княгиня Київська (945-957), дружина князя Ігоря, управляла Київською державою в роки неповноліття свого сина Святослава Ігоровича. Провела ряд важливих реформ у державі, зокрема, впорядкувала систему податків та данин. Підтримувала політичні і торговельні зв’язки з Візантією, також налагодила політичні зв’язки з імператором Священної римської імперії Оттоном І.

У 957 відвідала Константинополь, де прийняла християнство – у хрещенні отримала ім’я Олена.

Канонізована Православною та Католицькою церквою; вшановувалася як свята вже в ХІ ст. Її внук Володимир переніс мощі святої до першого кам’яного храму Київської Русі – Десятинної церкви.

«Була вона провісницею для християнської землі, як вранішня зоря перед світанком. Адже вона сяяла, як місяць в ночі; так і вона світилася серед язичників, як перлина у болоті», – написав через півтори сотні років після смерті великої княгині літописець. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 11:57 :31