За роки Незалежності в парламенті переховувались злочинці й навіть люди з кримінального світу, – політичний експерт

Партія «Слуга народу» стане відповідальною за всі процеси, які відбуваються в країні. Проте контролювати усі голосування у парламенті буде не просто, адже скоро ми побачимо вплив різних олігархів на деякі політичні групи і мажоритарників.

Про це в ефірі інформаційно -аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політичний експерт Денис Кірюхін.

«Досвід є різний: від репресивних випадків, коли були так звані «десятники», які збирали у всіх депутатів карточки і віддавали їх лише на голосування. Тобто, депутат фактично був позбавлений своєї карточки. ЇЇ давали, щоб він міг натиснути на кнопку чи хтось один голосував за всіх, а карточки зберігали у голови франції. Це один зі способів так званої дисципліни», – розповідає політичний експерт.

За його словами, існують ще агресивніші методи, аби впливати на дотримання партійної дисципліни.

«Це спосіб, пов’язаний з діяльністю правоохоронних структур, і здатністю чинити тиск на деяких депутатів. Особливо, якщо буде скасовано депутатську недоторканність. Ми в дуже небезпечній ситуації, бо в Україні Верховна Рада часто була прихистком для людей, які намагалися позбутися відповідальності перед законом. За роки Незалежності знаємо, що там переховувалися «злочинці» й люди з кримінального світу», – зазначив Кірюхін.

Експерт певен: деяким нардепам дуже потрібна депутатська недоторканність – щоб їх діяльність не вивчали.

«Це стосується і Петра Порошенка, і інших. З іншого боку – є запит у суспільства, аби позбавити народних депутатів касти «обраних». Проте є небезпека, що в президента може з’явитися потужний ресурс, оскільки він контролює силовиків, а тепер ще й парламент», – каже політичний експерт.

З його слів, зараз основне завдання президента – швидко зреагувати на запити суспільства.

«Бачимо зараз йде оновлення політичної еліти в України. Такого значного оновлення не було ані після першого, ані після другого Майдану. Це голосування – теж своєрідний протест, адже на округах вигравали вибори люди, які не мають політичного минулого і їм було досить продемонструвати , що вони від партії Зеленського», - вважає Кірюхін.

Нагадаємо, як раніше повідомляли ЗМІ, партія «Слуга народу» має великі шанси сформувати однопартійну більшість у Верховній Раді. Їм можуть навіть не знадобитися мажоритарники.

 

Loading...