Верховний суд РФ визнав «законним» вердикт українському політв’язню Павлу Грибу

Павло Гриб. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Верховний суд РФ визнав законним вердикт Північно-Кавказького окружного військового суду українському політв’язню Павлу Грибу, засудженому в Росії до шести років колонії загального режиму.

Про це повідомляє кореспондент УНІАН із залу засідання.

Згілно з повідомленням, відповідне рішення винесла трійка російських суддів.

«Рішення Північно-Кавказького окружного військового суду залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення», - сказав один із суддів.

За словами кореспондента видання, українця не доставили до залу суду, він брав участь у процесі по відеозв’язку з СІЗО-4у Ростові-на-Дону. Протягом усього засідання він не знімав медичну маску з обличчя, спілкувався українською мовою через перекладача.

«Я не згоден із вироком»,- сказав Гриб, не визнаючи свою провину.

Адвокат ув’язненого Гриба Марина Дубровіна підкреслила, що рішення суду незаконне і прийняте на підставі зізнань, які були вибиті з Павла під тортурами, від яких він пізніше відмовився.

Нагадаємо, про затримання Павла Гриба стало відомо 28 серпня 2017 року, коли про це заявив його батько, тодішній член громадської ради Державної прикордонної служби України.

22 березня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив українця до шести років колонії загального режиму за звинуваченням у нібито «пособництві тероризму».

У Павла тяжке вроджене захворювання - портальна гіпертензія, йому необхідне щоденне специфічне лікування. Влада Росії не допускає українських лікарів до Павла в СІЗО.

Раніше повідомлялося, що СБУ оголосила в розшук російського слідчого, який розслідував справу Павла Гриба.

Читайте більше новин на тему: Павло Гриб

Loading...