Новини » Політика 23 липня, 2019, 13:57
Усе звинувачення США проти Фірташа ґрунтується на "помилковому і оманливому" документі, - The Hill
Дмитро Фірташ. Фото: krone.at/PHOTONEWS.AT/GEORGES SCHNEIDER
Дмитро Фірташ. Фото: krone.at/PHOTONEWS.AT/GEORGES SCHNEIDER

Докази американських прокурорів проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа ґрунтуються на "помилковому і оманливому" документі, складеному компанією McKinsey про стандарти ділової практики в Індії.

Про це у своїй статті для The Hill пише відомий американський журналіст-розслідувач Джон Соломон, зазначає 112.ua.

"Після декількох років судових розглядів Міністерство юстиції США домоглося рішення в Австрії про екстрадицію Фірташа в Чикаго. Але потім його команда юристів негласно представила нові докази, в тому числі пропозицію про угоду прокурора Вайсмана, і австрійські чиновники несподівано змінили курс справи і прийняли рішення про тривалу затримку у видачі. У цьому новому клопотанні стверджується, що два ключових свідки, що нібито підтверджують факт хабара з боку Фірташа, яких цитує Міністерство юстиції у своїй вимозі про екстрадицію, з тих пір відреклися від своїх показань, заявивши, що ФБР грубо перекрутило їх слова і чинило на них тиск, щоб вони підписали свої свідчення", - пише у статті Соломон.

За даними автора розслідування, ключовий документ, представлений австрійській владі Міністерством юстиції США на підтримку екстрадиції, був узятий з корпоративних документів Фірташа і нібито містив докази того, що він санкціонував схему, по якій давалися хабарі в Індії. Фактично документ був створений консалтинговою фірмою McKinsey як частина гіпотетичної презентації з етики для Boeing Co., і він не мав ніякого відношення до фірми Фірташа.

"Більш того, у новому клопотанні є офіційна заява McKinsey про те, що консалтингова компанія не знала ні про яку схему хабарництва Фірташа, а використані в PowerPoint фрази "хабарництво" ніколи не виходили від Фірташа або його компанії, а було гіпотетичним "припущенням McKinsey про стандарти ділової практики в Індії". Юристи Фірташа зі США повідомили мені, що в 2017 році попереджали Вайсмана про помилкове тлумачення Мін'юстом документа McKinsey, але він не надав значення їх неспокою і відмовився попередити про це австрійський суд. Документ так і не був відкликаний в якості доказу, навіть після того, як у грудні минулого року New York Times опублікувала статтю, яка ставить під сумнів його обґрунтованість", - зазначає Соломон.

Адвокати Фірташа заявляють, що "подання неправдивого і такого, що вводить в оману, документа іноземній державі і її судам для рішення про екстрадицію не тільки неетично, але і веде до зловживання довірою, яка необхідна для процесу, в якому судові системи покладаються тільки на документи для прийняття рішення".

У розслідуванні йдеться, що історія з переслідуванням Фірташа використовувалася американськими демократами для удару по президентові Дональду Трампу.

Нагадаємо, в середині липня Земельний суд Відня призупинив екстрадицію бізнесмена Дмитра Фірташа до США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 09:49 :45