Україна через агресію РФ на Азові втратила близько 6 млрд грн

ZIK

Через агресію Росії з 2014 року азовські порти недоотримали доходів на суму близько 6 млрд грн. І тут не враховані збитки і додаткові витрати експортерів, пов'язані з простоєм і переорієнтацією вантажопотоків.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» розповів глава Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс.

«Українські порти на Азовському морі вимагають комплексної підтримки на державному та міжнародному рівні. У минулому році завдяки такому об'єднанню зусиль вдалося зняти блокаду з портів «Маріуполь» і «Бердянськ». Однак говорити про забезпечення вільного судноплавства через Керч-Єнікальський канал поки передчасно»,– заявив Райвіс Вецкаганс.

Окрім цього, додав він, Росія продовжує необґрунтовані перевірки, які тягнуть за собою затримку суден в сторону портів Маріуполя і Бердянська, через що азовським портам складніше конкурувати за вантажопотоки.

Також глава Адміністрації морських портів України завив, що за час агресії з боку Росії азовські порти втратили практично половину вантажів, а кількість суднозаходів зменшилася більш ніж удвічі.

«За нашими підрахунками, з 2014 року порти недоотримали доходи на суму близько 6 млрд грн. І тут не враховані збитки і додаткові витрати експортерів, пов'язані з простоєм і переорієнтацією вантажопотоків»,– підкреслив Райвіс Вецкаганс.

Як повідомлялося раніше, порти тимчасово окупованого Криму та Російської Федерації, що розташовані у чорноморському басейні у 2018 році зазнали збитків на суму понад 760 млн російських рублів. Такі економічні наслідки є результатом санкційної політики міжнародних партнерів та України.

Loading...