Новини » Події 23 липня, 2019, 10:48
У складі Місії ООН є троє українок-військовослужбовців
Ілюстративне фото Цензор.НЕТ
Ілюстративне фото Цензор.НЕТ

На посадах миротворчого персоналу в складі Місії ООН наразі є троє українських жінок-військовослужбовців. Дві з них – спостерігачі, одна – штабний офіцер.

Про це під час брифінгу в АрміяInform повідомив заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗС України полковник Валентин Левчик, повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

«Щодо гендерного аспекту нашої участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, то сьогодні троє жінок-військовослужбовців проходять службу на посадах миротворчого персоналу в складі Місії ООН зі стабілізації в Конго (спостерігач), Місії ООН у Республіці Південний Судан (штабний офіцер) та Спільних миротворчих силах у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова (спостерігач)», – повідомив полковник Валентин Левчик.

Як зауважив представник Генштабу, Україна завжди намагається вчасно реагувати на світові тенденції та стандарти миротворчості. Так, з метою практичної реалізація резолюції Радбезу ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» щодо збільшення рівня представництва жінок у складі миротворчих місій, Збройні Сили України працюють над тим, аби кількість наших жінок-військовиків у складі таких операцій зростала.

«Нині у війську триває активний відбір та підготовка жінок-військовослужбовців з подальшим направленням до складу міжнародних операцій з підтримки миру і безпеки на посади офіцерів штабу та радників з гендерних питань», – підсумував полковник Валентин Левчик.

Нагадаємо, українські миротворці вперше вирушили до Малі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 22:59 :26