Новини » Політика 23 липня, 2019, 13:51
У парламенті буде багато недосвідчених політиків, – Тизенгаузен
ZIK
ZIK

Верховна Рада 9 скликання матиме рекордну кількість нових політиків. Проте працювати з недосвідченим нардепам буде непросто. До того ж їх легко можна буде підкупити.

Про це під час ефіру програми «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог Борис Тизенгаузен.

«Тепер уся відповідальність на президентові і правлячій партії. Тобто, він отримав карт-бланш. Тому зможе швидко проводити законопроекти, здійснювати реформи. Але мене хвилює інше – низький рівень саме законотворчого професіоналізму тих депутатів, які будуть заходити до Верховної Ради. Ми всі розуміємо, що самі депутати вкрай рідко пишуть закони, це роблять юристи-помічники. Депутат, як мінімум має розуміти: з чого формують державний бюджет, яки працює держава. Як той чи інший законопроект впливає на реальні сектори економіки. В цій Верховній Раді депутати абсолютно різнопрофільні . І тому швидше за все вона буде працювати по моделі: центр управління – Адміністрація Президента. Там будуть писати закони, а депутати будуть лише голосувати», – каже політолог.

З його слів, депутат який не розуміє, як той чи інший закон може впливати на економіку та на інші сектори – трохи дивний. Тому розчаровані виборці пасивно прийшли на вибори.

«Недовіра до влади у нас була завжди, незалежно від того, яка влада. Тому що рівень життя людей – низький і кожного разу все залежить від влади. Люди не розбираються, що таке влада: президент, Верховна Рада, Кабмін – це все влада і вона завжди погана. Тому зараз будь-який політик, який заходить у Верховну Раду, вийде звідти з негативною репутацією. Тобто, яким би ти хорошим не був, побувши у владі ти втрачаєш репутацію», – вважає політолог.

Борис Тизенгаузен певен, що у суспільства є запит на швидкі і позитивні зміни.

«Жодна влада не може забезпечити швидкі зміни. Тому що довше Верховна Рада не буде виправдовувати ідеальні бажання виборців, то швидше буде втрачати репутацію і електоральний потенціал», – каже Тизенгаузен.

Він вважає, що уповільнювати процес будуть і недосвідчені політики, яких у парламенті побільшало.

«Отже, весільний фотограф Штепа переміг на 77 округу. Якщо цей фотограф візьме собі команду серйозних, хороших юристів, то це може бути «прорив». Я б зробив саме так. Адже у минулу Верховну Раду теж зайшло багато нових людей: комбати, журналісти, Гаврилюк, який читав Конституцію. Але ці нові обличчя не виправдали сподівань», – констатує експерт.

Тому політолог підозрює,що сценарій може повторитися.

«І ще одна небезпека. Старі депутати, які знають, скільки що коштує: голосування за бюджет, скільки потратити на округ. Вони розуміли, які де суми потрібні. Тому вони лобіювали певні законопроекти Зараз заходять інші хлопці, зокрема, фотографи, які  заробляють 1300 грн за годину і поруч з ними опиняться представник олігархічної групи, яка свої сили зараз не провела до парламенту Тоді ці групи будуть змушені купувати депутатів вже у Раді. І чим бідніший депутат, тим легше його», – вважає Борис Тизингаузен.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія оголосить остаточні результати позачергових парламентських виборів протягом 15 днів із дня голосування. Наразі складно прогнозувати, чи зможе ЦВК підсумувати результат раніше, ніж за 15 днів. Втім Центральна виборча комісія оголосить про підсумки голосування в термін, відведений законом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 09:36 :25