Новини » Суспільство 23 липня, 2019, 14:06
Супрун: Триває активна фаза підготовки до фінансування меддопомоги за новою моделлю
<nbsp;>

2020 рік – це одна з найважливіших дат у трансформації системи охорони здоров’я. З цього року всі види медичної допомоги повинні фінансуватися за новою моделлю. Це означає, що медичні заклади, які надають спеціалізовану допомогу, матимуть угоду з НСЗУ Національна служба здоров’я України і отримуватимуть кошти за конкретно надані послуги пацієнтам. Наразі триває активна фаза підготовки.

Про це повідомила в. о. обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Фейсбуці.

За її словами, на цей рік заплановані три пілотні проекти, які дозволять якісно «напрацювати» зміни. Це пілот в Полтавській області з відпрацювання нової моделі фінансування лікарень, відпрацювання оплат за діагностичні послуги на амбулаторному рівні медичної допомоги та пілотний проект по екстреній медичній допомозі. Вони допоможуть усім краще підготуватися до 2020 року.

Супрун навела приклад, – пілот у Полтавській області триває з квітня 2019 року. Він технічно не надто цікавий для пацієнтів, але виконує важливе завдання – допомагає відпрацювати нові механізми фінансування Національній службі здоров’я України. А саме модель «гроші ходять за пацієнтом» на рівні спеціалізованої медичної допомоги.

«Пілот з діагностичних послуг потрібен, щоб зібрати інформацію про кількість діагностичних послуг, які надаються в Україні. Це практично єдина частина послуг, про яку відсутня статистика. Але мети, щоб він почав працювати будь-якою ціною, ми не маємо. Тому наразі триває підготовка закладів у регіонах та активна робота з ними для якісного старту», – вважає очільниця МОЗ.

«Пілотний проект з екстреної медицини вже працює в 6 регіонах – у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях і Києві. На нього закладено майже один мільярд гривень. Він розпочався з перенавчання персоналу, які проходять спеціальне навчання за програмою парамедика. Згодом буде також розпочинатися закупівля нових автомобілів. Докладніше про перший етап трансформації екстреної медицини тут», – зазначила Уляна Супрун.

На її думку, щоб зміни почали працювати і на рівні спеціалізованої допомоги, медичні заклади мають добре підготуватися та виконати «домашні завдання». Плануємо, що вони почнуть вчасно укладати договори з Національною службою здоров’я України з осені і зроблять це завдання до кінця 2019 року.

Супрун нагадала про ще кілька важливих умов – заклади мають реорганізуватися в комунальні, державні або казенні підприємства, а також бути комп’ютеризованими і підключеними до електронної системи eHealth. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 10:24 :38