США чітко заявили, що не бачать себе в розширеному Нормандському форматі, – Грищенко

ZIK

США чітко дали зрозуміти, що не бачать себе в розширеному Нормандському форматі, який пропонує Зеленський. Вони обрали канал Волкер-Сурков, аби не залишатись осторонь і мати можливість впливати на врегулювання війни на Донбасі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив Міністр закордонних справ України у 2003-2005, 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

Коментуючи майбутній приїзд спецпредставника Держдепу США Курта Волкера до України, він наголосив: настав час, коли потрібно визначатись з позицією держави після того, як стала зрозумілою кардинальна зміна повноважень президента.

«Відтак, потрібно вносити ясність, чи збирається команда Зеленського виконувати Мінські домовленості, які є основою мирного процесу. США неодноразово заявляли, що не бачать іншої формули просування у напрямку вирішення проблеми на сході», – зазначив Грищенко.

Якщо ж у Зеленського є інше бачення цього процесу, США намагатимуться з’ясувати для себе, в чому воно полягає. До того ж приїзд Волкера лягає в русло підготовки візиту президента України до Вашингтона.

«Без ясності всіх цих питань організовувати це буде дуже складно», – переконаний Грищено.

Окрім того, він прокоментував і ідею Зеленського щодо розширення Нормандського формату із залученням туди США.

«Думаю, з американського боку було чітко заявлено, що вони не бачать себе в такому форматі. Ця ідея – не нова. Вона вже неодноразово публічно озвучувалась в Україні. Жодного бажання Вашингтона долучитись саме в форматі до врегулювання проблеми війни на сході немає. Для цього якраз і був визначений канал Волкер-Сурков – щоб США не залишались осторонь, а могли брати активну участь, що б поза лаштунками впливати на процес», – вважає Грищенко.

Як повідомлялось раніше, спецпредставник США щодо України Курт Волкер привітав українців із позачерговими парламентськими виборами і повідомив, що цього тижня відвідає Україну.

Loading...