Працюють на російські спецслужби: СБУ відкрила справу проти всіх українських кінопрокатників

Служба безпеки України. Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за підозрою всіх кінопрокатних компаній України в перерахуванні коштів російським спецслужбам і саботажі українських фільмів.

Про це повідомляють «Українські новини» з посиланням на матеріали суду.

Згідно з повідомленням, провадження відкрито на підставі звернення депутата Верховної Ради, за інформацією якого український ринок кінопрокату поділений між компаніями «В&Н Film Distribution Company», «Ukrainian Film Distribution», «Kinomania», «Volga Ukraine», «Multi Media Distribution», які щороку отримують касові збори в Україні близько 100 млн доларів.

Як зазначається, ці компанії були засновані, як дочірні підприємства компаній РФ, мають фінансові відношення з російськими компаніями, та їх власниками є громадяни Росії.

Депутат ВР також повідомив, що діяльність цих компаній в Україні призводить до необхідності приховувати свої надприбутки шляхом здійснення фінансово-господарських операцій з суб'єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності, а також сумнівних перерахувань на адресу російських компаній за прокатні права.

"Зазначені протиправні перерахування не залишилися без уваги спецслужб РФ, які протягом 2014-2016 років фактично змусили власників компаній, які працюють на ринку кінопрокату України спрямовувати частину своїх доходів для фінансування дій невстановлених осіб з метою вчинення масових заворушень на території України, зазіхання на її територіальну цілісність, дестабілізації політичної і економічної ситуації. У свою чергу, отримавши фактичну підтримку спецслужб РФ власники вищезгаданих компаній використовуються як агенти впливу в Україні, диктуючи умови на ринку кіноіндустрії, саботуючи просування і показ українських стрічок", - викладено в фабули кримінальної справи.

У рамках розслідування, СБУ попросила суд надати доступ до банківських рахунків дистриб'юторських компаній «Кіноманія» і «Вольга Україна».

Суд задовольнив клопотання на прохання СБУ і дав слідчим доступ до документів в яких присутні банківські таємниці.

Loading...