Новини » Політика

Нижчий прохідний бар’єр – це парламентські й урядові кризи, – Раїмов

ZIK

Якщо Верховна Рада захоче знизити прохідний бар’єр, то після цього варто очікувати, що парламентські та урядові кризи стануть щоденним явищем. Для формування стабільних урядів, треба його піднімати.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив політтехнолог Дмитро Раїмов.

Ведуча поцікавилася, чи нова Верховна Рада внесе поправки щодо прохідного бар’єру. У відповідь експерт зазначив, що все залежить від того, який результат захочуть отримати депутати.

Зокрема якщо хочуть стабільного уряду, тоді треба підняти бар’єр, а якщо широкого представництва – тоді знизити його. Але треба бути готовими до того, що парламентські та урядові кризи стануть буденністю і з ними доведеться миритися.

«Якщо говоримо про парламенти попередніх скликань, то чим нижчий прохідний бар’єр, то тим більша можливість створення коаліції. Це закономірність: якщо знижуєш бар’єр, тоді проходить більше партій, тоді можна формувати коаліцію. Коаліційний уряд, як правило, дуже нестабільний, бо посади діляться за партійними квотами.

Якщо збільшити бар’єр, тоді у парламент потрапляє менше партій і є більший шанс, що буде одно або двопартійна більшість і стабільний Кабінет Міністрів. Політологія вже давно прослідкувала ці закономірності», – пояснив гість програми.

Водночас, за його словами, якби зараз в нас був 3% прохідний бар’єр, то це нічого не змінило б, бо більшість сформувалася б практично в тому самому форматі.

Як повідомлялось раніше, партія «Слуга народу» має великі шанси сформувати однопартійну більшість у Верховній Раді. Політсила Зеленського може розраховувати на перемогу в 115-120 виборчих округах.

 

Loading...