Новини » Світ 97 Читать эту новость на русском

У РФ заперечують факт порушення повітряного простору Південної Кореї

interfax-russia.ru

Міністерство оборони Росії спростовує повідомлення про порушення кордону Південної Кореї і попереджувальну стрільбу південнокорейським винищувачем F-16 по російським бомбардувальникам Ту-95МС.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс» з посиланням на пресслужбу оборонного відомства.

«За даними об'єктивного контролю, маршрут літаків Ту-95МС проходив без відхилень від плану відповідно до міжнародних правил на видаленні більше 25 км від островів Токто (Такесіма), не порушуючи повітряного простору Південної Кореї», - заявили в Міноборони РФ.

Російські військові стверджують, що винищувачі Південної Кореї зробили непрофесійні маневри над Японським морем поблизу російських стратегічних бомбардувальників Ту-95МС.

«У районі островів Токто (Такесіма) до російських літаків наблизилися два південнокорейських винищувача F-16, які вчинили непрофесійні маневри, перетинаючи курс російських стратегічних ракетоносців і створюючи загрозу їх безпеці», - повідомили в Міноборони РФ. 

У відомстві зазначили, що південнокорейські льотчики на зв'язок з екіпажами Ту-95МС не виходили і після відстрілу F-16 теплових пасток здійснили маневр, віддалившись від російських літаків. 

У Міноборони РФ також підкреслили, що Москва не визнає «зону розпізнавання ППО» Південної Кореї, в порушенні якої Сеул звинуватив екіпажі російських Ту-95МС.

«Подібні зони не передбачені міжнародними правилами і не визнаються Російською Федерацією, про що не раз доводилося до південнокорейської сторони по різних каналах», - заявили в Міноборони РФ. 

«Південнокорейські льотчики не вперше безуспішно намагалися перешкодити виконанню польотів російської авіації над нейтральними водами Японського моря, посилаючись на якусь мимоволі встановлену південнокорейською стороною зону розпізнавання ППО», - повідомили в Міноборони РФ. 

Російські військові заявили, що у вівторок політ двох стратегічних бомбардувальників Ту-95МС над нейтральними водами акваторії Японського моря носив плановий характер.

«Ніякого попереджувального вогню з боку південнокорейських винищувачів не було. Якби російські льотчики відчули загрозу безпеці, відповідь не змусила би себе чекати», - затвердили у міністерстві.

Раніше повідомлялося, що ВПС Південної Кореї відкрили попереджувальний вогонь по російському літаку, через його вторгнення в повітряний простір країни над Японським морем.

Loading...
Loading...
Loading...