Новини » Суспільство 23 липня, 2019, 16:11
Князєв: До розслідування вбивства Шеремета залучають закордонних експертів
ZIK
ZIK

У тих сферах, де, розслідуючи справу журналіста Павла Шеремета, українські правоохоронці не можуть самостійно добитись результату, вони звертаються до приватних експертів закордоном. Уся ця співпраця відбувається в рамках кримінально-процесуального законодавства.

Про це на зустрічі Зеленського з керівництвом правоохоронних органів для звіту щодо справи про вбивство Павла Шеремета, яку транслював телеканал ZIK, розповів голова Нацполіції Сергій Князєв.

Він розповів: якщо вбивство Павла Шеремета перекваліфікують у терористичний акт, Нацполіція погодиться віддати справу СБУ. Тут все залежить від процесуально керівника цього провадження.

Окрім того, Князєв прокоментував і нинішній статус експрацівника СБУ Ігоря Устименка. Той фігурував у журналістському розслідуванні, однак у поліції недостатньо доказів, щоб вважати його причетним до цієї справи. Зараз у нього статус «свідок».

«Щодо різних версій – коли фігурантам будуть оголошені підозри, залишиться лише одна. До того ми розглядаємо низку версій, які вже були озвучував в відкритій доповіді. Також є і версії закритої доповіді», – розповів Князєв.

За його словами, у тих напрямках, де українські фахівці не можуть отримати результатів, правоохоронці звертаються до іноземних колег.

«Дійсно, завдяки журналістам-розслідувачам ми досі звертаємось до деяких приватних експертів закордоном. Однак в рамках кримінально-процесуального законодавства», – підкреслив Сергій Князєв.

Водночас, відповідаючи на запитання журналістів про можливий конфлікт інтересів через те, що напередодні вбивства Шеремет зустрічався з Андрієм Білецьким і Сергієм Коротких, який, нібито, працювали в МВС, Князєв зазначив, що насправді ці люди не є працівниками Нацполіції.

«Конфлікт інтересів – це, якщо я підозрююсь у проводженні. Та щодо мене конфлікту інтересів не було, а щодо того кого ми підозрюємо – це тема не для обговорення», – підкреслив Сергій Князєв.

Нагадаємо, 20 виповнилось три роки з дня вбивства журналіста «Української правди»  Павла Шеремета. У Києві на місці його загибелі відбудеться акція «Хто вбив Павла? Три роки без відповіді».

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що у цій справ правоохоронні органи допитали сотні осіб у і мають «гарячі» версії в розслідуванні цього злочину.

Сьогодні,23 липня, президент Володимир Зеленський у вівторок, 23 липня, зібрав правоохоронні органи, аби вони доповіли йому про хід розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 13:57 :17