Джуліані закликав Мін'юст США розслідувати використання справи Фірташа для атаки на Трампа

ua.112.ua

Раніше відомий американський журналіст-розслідувач Джон Соломон писав, що прокурори пропонували закрити справу Фірташа в обмін на свідчення проти Трампа.

Про це повідомляє 112 Україна.

Адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані закликав Міністерство юстиції США розслідувати використання колишнім спеціальним прокурором Робертом Мюллером справи олігарха Дмитра Фірташа для атаки на Трампа. Про це він написав у серії твітів на своїй сторінці в соцмережі.

"Коли упереджені ЗМІ повідомлять про те, які корумповані співробітники Мюллера? Стверджується, що Вайсман (прокурор Ендрю Вайсман, – ред.) говорив обвинуваченому українському олігарху, що він може вийти на свободу, якщо збреше про Трампа. Саме те, що він зробив з Манафортом (американський політтехнолог, керівник передвиборчої кампанії Трампа Пол Манафорт, – ред.), і Корсі (Джером Корсі – американський публіцист, діловий партнер і приятель Роджера Стоуна – радника Трампа в період передвиборчої гонки 2016 року, – ред.). Міністерство юстиції має розслідувати", – закликав Джуліані.

"Як пропозиція заступника Мюллера Ендрю Вайсмана може повернутись бумерангом до Міністерства юстиції? Запитайте Мюллера, чому він найняв Вайсмана, на рахунку якого стільки порушень? Він знав, що Вайсман навмисне лжесвідчив? Чи йому взагалі було байдуже?" – пише Джуліані.

Адвоката Трампа також цікавить таке: "Слід запитати Мюллера, як багато йому відомо про те, як далеко Вайсман зайшов, аби розказати свідкам, що їм говорити? Це схоже на підбурювання до лжесвідчення. Наслідки?".

Раніше відомий американський журналіст-розслідувач Джон Соломон у своїй статті для The Hill написав, що докази американських прокурорів проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа ґрунтуються на помилковому й такому, що "вводить в оману", документі, складеному компанією McKinsey про стандарти ділової практики в Індії.

Соломон нагадав, що після декількох років судових розглядів Мін'юст США домігся рішення в Австрії про екстрадицію Фірташа до Чикаго. Але потім його команда юристів негласно представила нові докази, в тому числі пропозицію про угоду прокурора Вайсмана, і австрійські чиновники несподівано змінили курс справи й ухвалили рішення про тривалу затримку у видачі.

Зокрема в цьому новому клопотанні стверджується, що два ключові свідки, які нібито підтверджують факт хабара з боку Фірташа, яких цитує Мінюст у своїй вимозі про екстрадицію, з тих пір відреклися від своїх показань, заявивши, що ФБР грубо перекрутило їхні слова та чинило на них тиск, щоб вони підписали свої свідчення.

За даними Соломона, ключовий документ, представлений австрійським властям Мін'юстом США на підтримку екстрадиції, був узятий із корпоративних документів Фірташа й нібито містив докази того, що той санкціонував схему, за якою давалися хабарі в Індії. Фактично документ був створений консалтинговою фірмою McKinsey як частина гіпотетичної презентації з етики для Boeing Co., і він не мав ніякого відношення до фірми Фірташа.

У розслідуванні йдеться, що історія з переслідуванням Фірташа використовувалася американськими демократами для удару по президентові Дональду Трампу.

Нагадаємо, в середині липня Земельний суд Відня призупинив екстрадицію бізнесмена Дмитра Фірташа до США.

Loading...